Opony do kombajnu

( ilość produktów: 43 )

W naszym sklepie znajdziesz praktycznie każdy rodzaj opon o przeznaczeniu profesjonalnym, a wśród nich także najlepsze opony do kombajnu. Wszystkie modele pochodzą od renomowanych producentów i tym samym spełniają najbardziej rygorystyczne normy. Staramy się, by każda z nich miała najniższą cenę na rynku, co jest możliwe dzięki zaprzyjaźnionym dostawcom z całego świata. Koniecznie przejrzyj ofertę opon rolniczych do kombajnu i zamów już dziś swoje nowe, lepsze ogumienie!

Jak są zbudowane opony do kombajnu?

Warto zacząć od wewnętrznej budowy. Opony do kombajnu mogą mieć dwa warianty - diagonalne oraz radialne, a obie te formy znacznie się od siebie różnią. Modele radialne są zbudowane z kordów wewnętrznych ułożonych prostopadle względem środka opony, dzięki czemu są bardzo elastyczne. Ponadto są przyczepne do nawierzchni i mają dobrą odporność cieplną, tym samym można na nich osiągnąć wyższe prędkości. Mają także dużą nośność, lecz są przy tym niezbyt sztywne i tym samym podatne na uszkodzenia podczas wielotonowych obciążeń.

Opony rolnicze do kombajnu o budowie diagonalnej mają kord wewnętrzny poprowadzony skośnie (pod kątem około 55 stopni) i tym samym mają zupełnie inne zalety niż warianty radialne. Są bardzo sztywne i odporne na największe przeciążenia wynikające z pracy budowlanej, przemysłowej oraz rolniczej. Ponadto można je naprawiać w bardzo szerokim zakresie. Wytrzymałe ścianki pozwalają także zachować dużą manewrowalność z wielkim obciążeniem i tym samym na pracę w trudnych warunkach terenowych.

Cechy opon do kombajnu

Opony rolnicze do kombajnu są skonstruowane z myślą zarówno o pracy w polu, jak i ewentualnym dojeździe w miejsce przeznaczenia. Sama specyfika pracy na roli stawia przed maszynami duże wymagania. Opony muszą doskonale przenosić masę kombajnu, który jest ciężkim pojazdem rolniczym, nie niszcząc środowiska naturalnego poprzez znaczne ubijanie i kompresję gleby. Tym samym opony do kombajnu muszą pracować na niskim ciśnieniu, aby masa pojazdu rozłożyła się równomiernie na większą powierzchnię gleby.

Opony do kombajnu rolnicze występują w dwóch formach - przedniej oraz tylnej. Opony przednie są pełnią funkcję napędową. Są znacznie większe od tych umieszczonych z tyłu i mają bardzo agresywny bieżnik, który umożliwia pracę w trudnych warunkach rolniczych. Co ciekawe, skręcanie pojazdu jest realizowane dość nietypowo, bowiem za pomocą skrętnej osi tylnej. Przednia jedynie przenosi moment obrotowy na glebę, by za zmianę kierunku odpowiadały koła tylne, znacznie mniejsze.

Czy opony rolnicze do kombajnu różnią się między sobą?

Zdecydowanie tak. Poza różnicą na osiach, występuje także znaczna różnica w rozmiarze opony, jej bieżniku i właściwościach. Agresywny bieżnik jest w formie klasycznej litery “V” patrząc od frontu opony i tym samym zapewnia perfekcyjną trakcję nawet na bardzo grząskiej nawierzchni. Poszczególne żebra znakomicie “wgryzają się” w glebę, w czym pomaga także duża masa samego pojazdu. Opony z tyłu są za to stosunkowo niewielkie, lecz odporne na duże przeciążenia. Niezależnie od rodzaju i firmy, zamów już dziś najlepsze opony do kombajnu w naszym sklepie profesjonalneopony.pl.

 

Koniecznie zobacz też opony do ładowarki teleskopowej i opony do przyczep! A może zainteresuje Cię opona do ciągnika? Zapoznaj się z naszą ofertą!

pixelpixel