Opony do koparko-ładowarki

( ilość produktów: 268 )

Opony to najistotniejsza część eksploatacyjna każdego pojazdu mechanicznego wyposażonego w koła. To ten gumowy element jako jedyny ma bezpośrednią styczność z nawierzchnią, dlatego ważne jest, aby miał dostatecznie wysoką jakość. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze opony do koparko-ładowarki w dziesiątkach wariantów. Wszystkie pochodzą od najlepszych producentów. Mają one różne właściwości, którym warto przyjrzeć się z bliska. Gwarantujemy atrakcyjne ceny wszystkich produktów.

Jak wyglądają opony do koparko-ładowarek?

Opony przeznaczone do koparek ładowarek mają kilka zadań do spełnienia. Po pierwsze, muszą dawać na tyle dużą przyczepność w warunkach terenowych, aby na placu budowy możliwe było dotarcie do praktycznie każdego rejonu. Po drugie, opony do koparko-ładowarek powinny dobrze radzić sobie również na asfalcie podczas krótkich dojazdów. Ważne jest zatem, aby opony były zalegalizowane (jeśli koparka może poruszać się po drogach publicznych) oraz miały bieżnik perfekcyjnie dobrany do zakresu wykonywanych prac. Koniecznie zwróć uwagę na znacznik “PR” i dostosuj go do posiadanej koparko-ładowarki.

Opony do koparko-ładowarki mają zazwyczaj budowę diagonalną, którą charakteryzuje się bardzo dużą sztywnością i odpornością bocznych ścianek na uszkodzenia wskutek przeciążeń statycznych i dynamicznych. Opony tego typu są także stabilne i nie uginają się nadmiernie podczas trudnych prac. Ich minusem (jednak akceptowalnym na placach budowy) jest słaba trakcja. Warto także zauważyć ich naprawialność, czyli łatwość usuwania uszkodzeń, takich jak dziury czy rozerwania. Nie bez powodu opony tego typu mają budowę diagonalną - tylko taka jest bowiem w stanie zapewnić im dostateczną trwałość i długą pracę. W naszym sklepie znajdziesz jednak również opony w wersji radialnej.

Czy opony przeznaczone do koparek ładowarek są drogie w zakupie i użytkowaniu?

Warto wiedzieć, że opony do koparko-ładowarek nie są zbyt kosztowne ze względu na to, że są bardzo trwałe. Inaczej było kiedyś, kiedy to opony niszczyły się już po krótkim czasie użytkowania i nie dało się ich naprawić. Współczesne opony do koparko-ładowarki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a po ich ewentualnym uszkodzeniu - łatwo je naprawić. To ich ogromna zaleta. Na placach budowy często znajdziemy wystające elementy, które hipotetycznie po najechaniu mogłyby spowodować uszkodzenie opony i tym samym przestój w pracy. Na szczęście opony do koparko-ładowarek są na nie bardzo odporne.

Bieżnik w oponach do koparko-ładowarki

Istotny jest także bieżnik. Agresywny i wydatny klocek bieżnika jest doskonałym wyborem na sypki lub grząski teren, z kolei w przypadku gładkich nawierzchni lepiej sprawdzą się wersje z subtelniejszym bieżnikiem i o płaskim profilu opony. Co ciekawe, w przypadku prac w halach lub fabrykach najlepiej sprawdzą się opony pozbawione bieżnika - takie mają perfekcyjną przyczepność na bardzo gładkiej nawierzchni.

Niezależnie od wyboru już dziś zamów niezawodne opony do koparko-ładowarki w najlepszych cenach na rynku. Wszystkie modele opon są dokładnie wyselekcjonowane i mają bardzo wysoką jakość, dzięki czemu możesz być pewien ich długowieczności i bezawaryjnego użytkowania w odpowiednich warunkach. Zapraszamy do zakupu.

 

Zobacz także: opony przemysłowe | opony budowlane | opony do wozidła!

1 241,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
1 558,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
1 894,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości8 szt.
2 176,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
5 373,98 zł / brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości1 szt.
2 763,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości4 szt.
2 858,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości8 szt.
2 947,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości6 szt.
3 315,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości6 szt.
pixelpixel