Opony pneumatyczne

( ilość produktów: 480 )

Opony przemysłowe pneumatyczne są przeznaczone do pojazdów budowlanych i przemysłowych każdego rodzaju pracujących głównie na płaskiej nawierzchni asfaltowej lub na ubitym terenie. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze modele opon pneumatycznych w setkach wariantów, które spełnią największe wymagania stawiane oponom przemysłowym. Koniecznie przejrzyj cały nasz asortyment i wybierz taki model, który idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku. Zwróć uwagę również na niskie ceny i dostępność wszystkich produktów.

Warto wiedzieć, że od opon przemysłowych pneumatycznych oczekuje się bardzo wiele. Przestoje maszyn budowlanych i przemysłowych wynikające ze zużycia lub zniszczenia elementu eksploatacyjnego, jak właśnie opona, są bardzo kosztowne i stresujące. Często takie sytuacje potrafią zahamować pracę na kilka godzin, a w skrajnych przypadkach - na kilka dni. Bywa bowiem i tak, że uszkodzona opona nie tylko unieruchamia pojazd, lecz także niszczy części mechaniczne pod wpływem nagłego wybuchu. Stojący obok pracownik jest narażony na uszkodzenie ciała i utratę zdrowia.

Istotne parametry w oponie pneumatycznej

Opony przemysłowe pneumatyczne występują w budowie diagonalnej oraz radialnej, które bardzo mocno różnią się względem ich właściwości użytkowych. Radialne opony pneumatyczne charakteryzują się niską sztywnością opony - szczególnie ścianek bocznych - lecz także doskonałą odpornością na aquaplaning oraz wysoką trwałością bieżnika i możliwością szybkiej jazdy przez długi czas. Z kolei opony diagonalne mają mocne i wytrzymałe ścianki, a także wysoki poziom sztywności całej opony oraz samych ścianek. Ponadto warianty diagonalne można bez obaw naprawiać po przebiciu lub przecięciu.

Opony przemysłowe pneumatyczne występują zarówno w formie dętkowej TT oraz w systemie montażu bezdętkowego TL, dzięki czemu łatwo dostosować właściwy model do większości pojazdów przemysłowych. Ponadto opony mają dużą nośność. Dla przykładu w oponie o parametrze nośności równym 16PR producent zastosował aż 16 warstw (płócien), które odpowiadają za trwałość opony na obciążenie statyczne oraz dynamiczne.

Jak wybrać dobry rozmiar opony pneumatycznej?

Opony przemysłowe pneumatyczne są z reguły opisywane wzorem “szerokość X średnica”, co oznacza, iż w modelu oznaczonym jako “6.00-9” otrzymamy oponę o szerokości 6 cali oraz średnicy felgi 9 cali. Oznacza to, iż oponę bardzo łatwo dopasować do danego pojazdu, gdyż większość producentów maszyn uwzględnia wymogi względem tej części eksploatacyjnej w danym miejscu pojazdu, np. przy wejściu do kabiny. Koniecznie stosuj się również do innych wymogów producenta, szczególnie w kwestii nośności. Zbyt mała jej wartość może spowodować pęknięcie opony i wystrzał podczas intensywnej pracy.

Gdzie kupować opony pneumatyczne?

Podczas kupowania opon pneumatycznych liczy się między innymi ich legalne pochodzenie oraz świeżość wynikająca z właściwego składowania. W naszym sklepie profesjonalneopony.pl prezentujemy tylko i wyłącznie najlepsze rozwiązania odpowiednie do większości zastosowań. Wszystkie pochodzą od legalnie działających dostawców i są przechowywane w odpowiedniej temperaturze i wilgotności, ponadto są fabrycznie nowe, pozbawione wad.

pixelpixel