Opony do wozidła

( ilość produktów: 287 )

W naszym sklepie znajdziesz praktycznie każdy rodzaj opon, w tym także opony do wozidła w setkach konfiguracji. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów i wyróżniają się na tle innych między innymi rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości. Poszczególne modele różnią się rozmiarem oraz funkcjonalnością, a także przeznaczeniem, budową i ceną zakupu. Wybierając opony do wozidła musimy zwrócić dużą uwagę między innymi na parametry techniczne dostosowane do wymogów producenta danej maszyny, jak i zasobność naszego portfela. Przejrzyj koniecznie wszystkie modele i zamów już dziś!

Jak wyglądają opony do wozidła?

Najważniejszą cechą opon do wozidła jest ich trwałość, która zawdzięczana jest głównie budowie. Opony przeznaczone do trudnych prac polowych i budowlanych przeważnie mają budowę diagonalną, w której warstwy osnowy są ułożone pod kątem 55 stopni. Taka forma ma bardzo wiele cech niezwykle istotnych w pracach specjalistycznych. Do najważniejszych z nich należy między innymi ogromna sztywność, która dopuszcza znacznie większą nośność niż w przypadku opon radialnych (do samochodów osobowych). Ponadto diagonalne opony do wozideł mają również funkcję samoczyszczenia z błota i zanieczyszczeń zapychających kanały między klockami bieżnika. Co więcej, opony diagonalne cechują się dużą naprawialnością, dzięki czemu nawet duże przebicie wcale nie zmusza do wymiany opony.

Jak wybrać dobre opony do wozidła?

Aby wybrać odpowiednie opony do wozideł, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Po pierwsze - liczy się rozmiar opony, który w przypadku ogumienia budowlanego i specjalistycznego jest zapisywany innym standardem niż opony do aut osobowych. Rozmiar opony ma format “szerokość-średnica obręczy”. Rozmiar “12.00-15” oznacza, iż dana opona do wozideł ma szerokość 12 cali i będzie odpowiednia na felgę o średnicy równej 15 cali.

Po drugie, koniecznie poznaj wymogi producenta danego wozidła względem nośności opon, którą - podobnie jak rozmiar - zapisuje się inaczej niż w przypadku opon do samochodów osobowych. Nośność jest oznaczona symbolem PR (Ply Rating), który oznacza ilość warstw (płócien) użytych w danym modelu. Im większa ta liczba, tym może na nią oddziaływać większa masa statyczna lub dynamiczna.

Wreszcie po trzecie - wybierz bieżnik, patrząc między innymi na środowisko pracy danego modelu wozidła. Im klocek bieżnika jest większy i bardziej oddalony od siebie, tym bardziej jego użytkowanie jest nastawione na teren grząski, podmokły lub sypki. Jeśli jednak opona do wozidła ma stosunkowo gładkie, lecz ponacinane czoło, to będzie idealna do nawierzchni płaskich, np. asfaltu.

Zamów najlepsze opony do wozidła w sklepie profesjonalneopony.pl!

Najważniejsze podczas zakupu opon do wozidła jest ich pochodzenie. W naszym przypadku są to legalni i zaprzyjaźnieni dostawcy, dzięki którym możemy oferować opony w bardzo atrakcyjnej cenie. Chętnie pomożemy na etapie składania zamówienia, jak i ułatwimy wybór odpowiedniego modelu opon do wozideł. Serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia.

pixelpixel