Opony do równiarki

( ilość produktów: 48 )

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze, wyselekcjonowane opony do równiarek w dziesiątkach rodzajów i rozmiarów. Dbamy o to, by cały nasz asortyment charakteryzował się wysoką trwałością i znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Właśnie dlatego wśród setek opon do równiarki oferujemy jedynie najlepsze modele od renomowanych producentów, które wybierają zarówno ogromne przedsiębiorstwa, jak i niewielkie firmy prywatne. Znajdują się u nas modele dla wymagających, jak i wersje podstawowe. Poznaj koniecznie opony do równiarki dostępne w naszym sklepie profesjonalneopony.pl!

Jak wybrać dobre opony do równiarek?

Warto zacząć od najważniejszego - rozmiaru. Opony do równiarki mają rozmiar wyrażany dwiema liczbami rozdzielonymi myślnikiem, np. “10.00-15”. Rozmiar ten oznacza oponę o szerokości 10 cali oraz średnicy 15 cali. Drugim, równie istotny parametrem w przypadku opony do równiarki jest również jej nośność. Producenci nośność oznaczają skrótem PR, z ang. Ply Rating, który informuje nabywcę o ilości warstw (płócien). Dla przykładu model opony do równiarki o parametrze 16PR oznacza, iż jest zbudowany z 16 warstw płócien, które nadają oponie ogromnej wytrzymałości - szczególnie w rejonie ścian bocznych.

Kolejną kwestią jest rodzaj opony. Większość z opon profesjonalnych i specjalistycznych charakteryzuje się budowę diagonalną, rzadziej zaś radialną. Opony do równiarek budowy diagonalnej mają kilka zalet, mianowicie cechują się ogromną wytrzymałością ścianek bocznych, znakomicie znoszą intensywną eksploatację i bardzo duże, wielotonowe obciążenia statyczne i dynamiczne, a także łatwo je naprawić. To oznacza, iż nawet po ich przebiciu lub awarii wcale nie nadają się do wyrzucenia - w większości przypadków można odzyskać ich pełną sprawność.

Większość opon do równiarek jest montowanych bezdętkowo (TL). Przeważnie występują w formie modeli całorocznych, które można użytkować zarówno podczas lata, jak i w okresie zimowym. Dzięki temu wystarczy dysponować jednym kompletem opon, który wystarczy do wykonania prac we wszystkich sezonach.

Zwróć uwagę na bieżnik opon do równiarki

Kolejną kwestią, na którą koniecznie warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu, jest wybór bieżnika. Jak widać po naszym asortymencie, możemy zaoferować praktycznie każdy rodzajem bieżnika - od tego agresywnego, aż po bardzo delikatny. Obie formy mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Opony do równiarek z bieżnikiem agresywnym i bardzo wydatnym charakteryzują się mocnymi i zaakcentowanymi klockami, które mają do wykonania bardzo istotne zadanie - wgryzać się w glebę podczas pokonywania trudnego terenu. Z kolei opony do równiarek z bieżnikiem płaskim lub wyłącznie z niewielkimi nacięciami są przeznaczone na płaską nawierzchnię, np. asfalt, beton lub posadzki różnego rodzaju.

Najlepsze opony równiarki!

Koniecznie zamów już dziś najlepsze opony do równiarek w naszym sklepie profesjonalneopony.pl. Zachęcamy do złożenia zamówienia i skorzystania z naszej pomocy w chwilach zawahania oraz trudności. W branży ogumienia jesteśmy profesjonalistami i dbamy o to, by każdy zakup był łatwy i przyjemny, a przy tym również bezpieczny.

Zobacz także: opony budowlane | opony do przyczep | opony do quadów!

pixelpixel