Opony do skid-steer

( ilość produktów: 230 )

Pojazdy w typie skid-steer są spotykane na praktycznie każdym placu budowy za sprawą ich kompaktowych rozmiarów oraz bardzo dużej ładowności. Aby jednak dobrze pełniły swoje obowiązki, muszą być wyposażone w jak najlepsze ogumienie. W naszym sklepie znajdziesz opony skid steer o znakomitych właściwościach praktycznych dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki nim Twój pojazd odzyska przyczepność oraz stabilność przewożonych ciężarów. Zobacz koniecznie wszystkie modele opon do bobcata.

Charakterystyka opon do skid-steer

Pojazdy w formie skid-steer nie mają osi skrętnej, gdyż wszystkie koła są ze sobą połączone “na sztywno” i nie mogą wychylać się w jakąkolwiek stronę - zawsze są ustawione na wprost. Za skręcanie odpowiada bowiem różnica prędkości między kołami po lewej oraz po prawej stronie. Dla przykładu podczas manewru zawracania w prawą stronę, koła (przednie oraz tylne) z lewej strony będą się obracać pełnią mocy, zaś te z prawej - będą unieruchomione. A to prowadzi do jednej z największych zalet tego pojazdu - perfekcyjnej manewrowalności.

Z tego samego powodu opony do bobcata bardzo szybko się zużywają, gdyż zawsze podczas skrętu działa na nie ogromna siła tarcia. Nie dziwi zatem ich częsta wymiana, szczególnie łącząc duże tarcie z dużym obciążeniem. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze opony do skid-steer od różnych producentów.

Jak wybrać dobre opony bobcat?

Opony skid steer mają kilka parametrów, na które należy bezwzględnie zwrócić uwagę podczas składania zamówienia. Liczy się między innymi ich rozmiar, w tym szerokość oraz średnica felgi - oba wymiary są podawane w calach. Warto wiedzieć, że źle dobrany rozmiar może powodować niewłaściwe działanie pojazdu, w tym jego gorszą manewrowalność oraz niższą stabilność, szczególnie przy dużym obciążeniu. Równie ważna jest nośność, którą w przypadku opon przemysłowych oznacza się skrótem PR (Ply Rating). Liczba poprzedzająca ten skrót oznacza ilość warstw (płócien) w danej opinie i świadczy o jej trwałości na największe obciążenia.

Czy opony skid steer są diagonalne czy radialne?

W oponach radialnych warstwy kordu są ułożone prostopadle, dzięki czemu barki opony charakteryzują się dużą elastycznością, lecz kosztem mniejszej wytrzymałości. Takie opony są stosowane w samochodach osobowych. Z kolei diagonalne opony do bobcata mają warstwy kordu ustawione pod skosem (około 55 stopni), dzięki czemu mają ogromną sztywność na całej powierzchni. Właśnie dlatego w oponach budowlanych i przemysłowych stosowane jest głównie takie rozwiązanie - jest wytrzymalsze, a w dodatku ma także kilka innych zalet. Warto wśród nich wymienić np. samoczyszczenie, jak i dużą naprawialność.

Zamów najlepsze opony do skid-steer

W naszym sklepie oferujemy tylko i wyłącznie opony bobcat najwyższej klasy, lecz dostępne w najniższej cenie. Dbamy bowiem o to, by każdy klient był w pełni zadowolony z zakupu oraz wielkości asortymentu. Tym samym pomagamy podczas wybierania opon i rozwiewamy wszelkie wątpliwości przy składaniu zamówienia. Serdecznie zapraszamy!

558,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości4 szt.
635,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości6 szt.
885,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
1 097,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
2 461,98 zł / brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości1 szt.
pixelpixel