Opony regionalne

( ilość produktów: 44 )

Oponami regionalnymi nazywamy ogumienie przeznaczone do pojazdów pokonujących krótkie trasy regionalne, które są bardzo wymagające w kwestii tej części eksploatacyjnej. Wielokrotne ruszanie, pokonywanie wzniesień i zakrętów, a także awaryjne hamowania oraz przyspieszanie zdecydowanie przyczyniają się do zwiększenia jej zużycia. Wiemy o tym doskonale, dlatego w naszym sklepie profesjonalneopony.pl oferujemy jedynie wyselekcjonowane i pewne modele opon ciężarowych regionalnych. Koniecznie przejrzyj cały asortyment i znajdź opony, które sprawdzą się w Twoim przypadku.

Czego wymaga się od opon regionalnych?

Opony ciężarowe regionalne muszą spełnić wiele wymogów stawianych zarówno przez producentów danego pojazdu, jak i przez kierowców. Producenci zazwyczaj sztywno określają rozmiar opony (w tym jej szerokość oraz profil), gdyż jakiekolwiek odstępstwa od reguły powodują, że komputer sterujący systemami bezpieczeństwa będzie otrzymywał niewłaściwe informacje z czujników. Może dojść do poślizgów, do utraty przyczepności na nawierzchni pokrytej piaskiem lub żwirem, a nawet do problemów z działaniem systemu ABS. Podobnie jest z nośnością. Ten parametr jest niezwykle istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa - gdy jest zbyt niski, to podczas hamowania lub w chwili transportu ciężkich towarów może dojść do pęknięcia (wystrzału) opony.

Jak zbudowane są opony ciężarowe regionalne?

Opony regionalne zawsze mają konstrukcję radialną, która jest odpowiednia do pokonywania długich tras przy względnie wysokiej prędkości. W oponach radialnych wewnętrzny kord jest prowadzony równolegle do barku opony, dzięki czemu charakteryzuje się wieloma zaletami, które łatwo docenić na asfaltowej nawierzchni. Znakomicie trzymają się nawierzchni, mają niski opór toczenia, a także są bardzo elastyczne zarówno w bocznej, jak i w górnej części. Ponadto doskonale radzą sobie z jazdą z wysokimi prędkościami, a także mają znacznie wyższą trwałość niż modele diagonalne przeznaczone do ciężkich maszyn budowlanych.

Poznaj parametry opon regionalnych

Opony ciężarowe regionalne mają kilka parametrów, które warto poznać przy wyborze kolejnych modeli. Najważniejszy jest rozmiar opony. W przypadku tego rodzaju ogumienia oznaczenie jest proste i sprowadza się do szerokości czoła opony, profilu oraz średnicy felgi. Dla przykładu w modelu opony oznaczonym liczbą 315/80R22.5 otrzymamy oponę o szerokości 315 milimetrów, o profilu 80% szerokości opony oraz średnicy felgi równej 22.5 cala.

Kolejną kwestią jest wybór osi przeznaczenia spośród opony naczepowej, napędowej, do osi przedniej oraz uniwersalnej. Opony regionalne przeznaczone na oś naczepową mają wytrzymać dużą masę przewożonego towaru, opony na oś napędową muszą doskonale przenosić moment obrotowy z silnika na jezdnię, a wersje przeznaczone na przednią oś powinny być skrętne i bardzo trwałe. Opony uniwersalne z kolei dobrze łączą wszystkie powyższe cechy.

Zamów już dziś najlepsze opony regionalne w sklepie profesjonalneopony.pl i skorzystaj z naszej pomocy w chwili zawahania. Jesteśmy chętni do pomocy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości podczas zakupu, a także służymy profesjonalną radą w przypadku wyboru danego modelu. Zapraszamy do złożenia zamówienia.

Zobacz także: opony do przyczepopony do ciężarówekopony do ciągnika!

pixelpixel