Opony Michelin

( ilość produktów: 1187 )

Opony Michelin uchodzą za najlepszy wybór w każdej klasie cenowej. Nie bez powodu. Marka już od lat przykłada wagę do właściwości opon i używa do ich produkcji wyłącznie wyselekcjonowanych, pewnych mieszanek, które zapewniają stuprocentowe bezpieczeństwo i pełną zgodność z wszelkimi deklaracjami. W naszym sklepie Profesjonalneopony.pl znajdziesz nowe opony Michelin w wielu wariantach różniących się przeznaczeniem, technologią, bieżnikiem czy sposobem montażu. Zobacz koniecznie każdy model i zamów już dziś!

Czym charakteryzują się opony Michelin

Francuska firma Michelin jest jedną z najstarszych na rynku oponiarskim, gdyż powstała w 1889 roku i aktualnie wyznacza trendy w kwestii rynku opon. Przedsiębiorstwo słynie między innymi z bliskiej współpracy z Formułą 1 poprzez produkcję ogumienia do tego motorsportu, jak i z produkcji opon o nietypowym przeznaczeniu. Nie wszyscy wiedzą, że opony Michelin można spotkać także w samolotach, rowerach, a nawet promach kosmicznych. Marka nie zamyka się wyłącznie na samochody osobowe, ciężarowe lub urządzenia rolnicze czy budowlane, dlatego ma swoje modele w zasadzie w każdej kategorii. Obecnie opony Michelin stosuje się w rajdach WRC.

Rodzaje opon Michelin

Każdy model opony Michelin czymś się różni, gdyż poszczególne egzemplarze spełniają zupełnie inne założenia. W sklepie Profesjonalneopony.pl znajdziesz między innymi ogumienie przeznaczone do urządzeń budowlanych lub przemysłowych i rolniczych, a także do quadów, dźwigów czy samochodów ciężarowych. Poszczególne modele różnią się nie tylko wielkością, w tym szerokością, profilem oraz średnicą obręczy, lecz także budową. Podstawowym podziałem opon przeznaczonych do maszyn lub ciężkiego transportu jest ich rodzaj. Opony diagonalne mają osnowę ułożoną skośnie, a wersje radialne – prostopadle. Wbrew pozorom to kwestia, która wpływa zarówno na prowadzenie pojazdu, jak i na jego stabilność, odporność ścianek bocznych, barków lub czoła opony, a także na manewrowalność w ciasnych podjazdach czy wytrzymałość opony na zużycie. Kupując nowe opony Michelin, koniecznie wybierz model deklarowany przez producenta pojazdu lub zdecyduj się na konkretną wersję, zwracając uwagę nie tylko na zalety, lecz także na wady.

Dlaczego każda opona Michelin cechuje się tak wysoką wytrzymałością

Firma Michelin słynie między innymi z precyzyjnego wykonania swoich produktów, co widać głównie po zastosowanej mieszance gumy. Producent w większości modeli stosuje swoje autorskie rozwiązania, których nie można spotkać u konkurencji. Mowa tu np. o miękkich mieszankach, które zachowują swoją elastyczność także w najniższych temperaturach, i warianty cechujące się nie tylko dużą przyczepnością, lecz także ponadprzeciętną wytrzymałością na zużycie klocków bieżnika. Opinie o oponach Michelin zawsze są pozytywne, dlatego już dziś zamów opony Michelin w niskiej cenie w sklepie Profesjonalneopony.pl, np. modele przeznaczone do przemysłu. Zapewniamy błyskawiczną realizację każdego zamówienia.

Opony rolnicze Michelin. Czemu warto na nie postawić?

Dlaczego warto wybrać opony rolnicze Michelin? Powstała w 1889 r. firma ma niezwykle bogate doświadczenie. Pochodzi ono nie tylko ze współpracy z Formułą 1, ale było zbierane przez całe lata produkcji sprzętu dla zwyczajnych ludzi. Opony rolnicze Michelin nie tylko powstają z myślą o rolnikach ceniących niezawodne wyposażenie i ergonomię, ale są też stale modyfikowane zgodnie z uwagami i według potrzeb użytkowników. Jednocześnie francuski producent posiada w ofercie różne kategorie opon do ciągników i innych maszyn rolniczych. Są to przede wszystkim produkty przeznaczone do:

  • ciągnika (opony napędowe i prowadzące);
  • przyczep;
  • ładowarki teleskopowej;
  • kombajnu;
  • kosiarki.

Oprócz nich dostępne są specjalne opony międzyrzędowe – dzięki nim pojedziesz pomiędzy uprawami tak, by ich nie zniszczyć. W trudnym terenie sprawdzą się zaś produkowane przez Michelin opony leśne. Takie ogumienie wprost stworzone jest dla maszyn takich jak kombajn zrębowy czy ciągnik leśny. Jego zaletą jest zdolność do wytrzymania dużych nacisków.

Opony ciężarowe Michelin – produkt o wyjątkowej wytrzymałości

Ogumienie oferowane przez Michelin sprawdza się także w ekstremalnych warunkach. Chodzi tu nie tylko o trudności atmosferyczne na drodze, ale także o wykorzystanie opon w pojazdach narażonych na duże przeciążenia. Przykład? Opony ciężarowe Michelin wyposażone w specjalny bieżnik – jego budowa sprawia, że pojazd zaopatrzony w takie opony jest zdolny do bardziej agresywnej jazdy. Mówiąc wprost: istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że zakopie się na błotnistym placu. Opony przemysłowe Michelin i opony budowlane Michelin to także produkty, których budowa jest skrajnie różna od tej, jaką posiada ogumienie do aut osobowych. Producent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w koparkach, ładowarkach czy wózkach widłowych na opony działają czasem ogromne siły statyczne i dynamiczne. Oferowane przez francuską markę produkty są niezawodne i bezpieczne. Stworzono je do tego typu zadań specjalnych.

500,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości8 szt.
1 088,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości16 szt.
2 118,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
8 535,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości20 szt.
11 227,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości5 szt.
pixelpixel