Opony do ładowarki kompaktowej

( ilość produktów: 8 )

W naszym sklepie znajdziesz opony do praktycznie każdego pojazdu użytkowego, w tym także do ładowarek kompaktowych w rozmaitych konfiguracjach. Poszczególne modele różnią się właściwościami, nośnością oraz rodzajem bieżnika i budową, lecz wszystkie mają jedną cechę wspólną - są precyzyjnie wyselekcjonowane przez nasz zespół profesjonalneopony.pl. Właśnie dlatego oferujemy jedynie najlepsze opony do ładowarek kompaktowych o znakomitym stosunku ceny do jakości. Poznaj koniecznie wszystkie rodzaje opon do ładowarek kompaktowych i zamów już dziś!

Ładowarki kompaktowe - opony i ich rodzaje

Opony do ładowarek kompaktowych mogą mieć budowę diagonalną, podobnie jak większość opon użytkowych. Dzieje się tak dlatego, że opony diagonalne mają kord wewnętrzny poprowadzony po skosie, dzięki czemu czoło opony oraz jej boczne ścianki charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Inaczej jest z drugą formą opon do ładowarek kompaktowych - radialną. Mają one kord poprowadzony równolegle, co skutkuje obniżoną odpornością opony na przeciążenia i zmniejszoną nośnością. Opony diagonalne są sztywniejsze, znakomicie znoszą bardzo intensywne użytkowanie, mają też opcję samoczyszczenia z błota i innych zanieczyszczeń.

Opony do ładowarek kompaktowych różnią się również parametrem PR, z ang. Ply Rating. Liczba następująca po tym symbolu oznacza ilość warstw płócien wewnętrznych, które zwiększają nośność opony oraz jej sztywność, szczególnie w bocznej części. Wszystkie mają formę bezdętkową (TL), czyli opona do prawidłowej pracy nie wymaga stosowania dętek, które były swego czasu elementem najbardziej narażonym na awarie i zużycie.

Rodzaje bieżnika w oponach do ładowarek kompaktowych

Bieżnik jest decydujący w kwestii sposobu użytkowania opony i należy na ten fakt zwrócić ogromną uwagę. Bieżnik agresywny o bardzo dużym klocku znakomicie sprawdza się w terenie, np. podczas prac na glebie, w terenie grząskim, podmokłym czy sypkim. Części nawierzchni wchodzą bowiem pomiędzy poszczególne klocki, dzięki czemu pojazd może “wgryzać się” w ziemię i zachować wzorową trakcję. Gorzej natomiast radzi sobie na nawierzchni ubitej i gładkiej. Tam najlepiej sprawdzają się opony ze stosunkowo gładkim czołem, co znacznie zwiększa powierzchnię kontaktu opony z samą nawierzchnią.

Opony do ładowarek kompaktowych różnią się oczywiście również rozmiarem, w tym średnicą felgi oraz szerokością czoła opony. Oba te parametry podaje się w calach w formie “szerokość - średnica obręczy”, np. 12-16,5, co oznacza oponę o szerokości 12 cali, pasującą na felgę o średnicy 16,5 cala.

Zamów najlepsze ładowarki kompaktowe opony

Najlepsze opony do ładowarek kompaktowych znajdziesz tylko i wyłącznie w naszym sklepie profesjonalneopony.pl. Dbamy o to, by cały asortyment spełniał największe wymagania wszystkich właścicieli pojazdów i mógł być przy tym także atrakcyjny cenowo. Z chęcią odpowiemy na wszelkie stawiane nam pytania, jak i zadbamy o to, by każde zamówienie dotarło do klienta w jak najkrótszym terminie. Dbamy także o bezpieczeństwo transakcji oraz o łatwość obsługi naszego sklepu. Zapraszamy do zakupu!

Zobacz także: opony do przyczep | opony rolnicze | opony budowlane!

1 190,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
1 607,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości10 szt.
2 780,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości9 szt.
pixelpixel