Opony pneumatyczne do ładowarki teleskopowej

( ilość produktów: 233 )

W naszym sklepie znajdziesz między innymi opony pneumatyczne wielu różnych producentów. Poszczególne modele różnią się marką, ceną oraz zastosowaniem. Są nowe oraz objęte okresem gwarancyjnym. Wersje pneumatyczne przenoszą moc z układu napędowego ładowarki teleskopowej bezpośrednio na podłoże. To od nich w głównej mierze zależy wydajność pracy ładowarki teleskopowej, a także poziom spalania paliwa czy bezpieczeństwo operatora, dlatego warto zadbać o ich jakość i wybrać model spełniający wszelkie potrzeby danego urządzenia. W naszej ofercie znajdziesz wariant na każdą kieszeń przeznaczony np. do prac budowlanych.

Czym charakteryzują się opony pneumatyczne?

Opony pneumatyczne należy napełnić odpowiednią ilością powietrza, uzyskując w ten sposób właściwe ciśnienie. Jego wartość musi być zgodna z wymogami producenta. Zbyt niskie ciśnienie poskutkuje deformacją opony podczas jazdy oraz przyspieszonym jej zużyciem lub nawet zniszczeniem w wyniku znacznie wyższego poziomu tarcia. Z kolei opony pneumatyczne do ładowarki teleskopowej zbyt mocno napełnione powietrzem mogą pęknąć podczas transportu ciężkich ładunków. Właśnie dlatego właściwe ciśnienie jest tak istotne.

Opony pneumatyczne różnią się między innymi konstrukcją – wyróżniamy modele radialne i diagonalne. Oba warianty mają swoje wady i zalety, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór tego odpowiedniego. Opony radialne zapewniają duży komfort, niwelując drgania przenoszone na kabinę operatora, co umożliwia wielogodzinną pracę bez uczucia zmęczenia. Są żywotne i odporne na przegrzanie, a także wpływają na przedłużenie trwałości układu zawieszenia ładowarki teleskopowej. Z drugiej strony opony diagonalne są stabilniejsze i umożliwiają bezpieczne transportowanie ciężkich ładunków oraz unoszenie ich na dużą wysokość.

Szczegółowe parametry opon pneumatycznych

Poszczególne opony pneumatyczne do ładowarki teleskopowej różnią się także wieloma parametrami, które definiują ich przydatność w konkretnym przedsiębiorstwie. Najważniejszy w kwestii wyboru odpowiedniego ogumienia jest z pewnością parametr rozmiaru. Poszczególne modele opon różnią się szerokością, średnicą felgi oraz profilem. Nie powinno się stosować opon o rozmiarze zewnętrznym (średnicy całego koła) innym niż ten rekomendowany przez producenta. Założenie ogumienia o zbyt małej lub zbyt dużej średnicy może zwiększać spalanie i zmniejszać odporność opony na przeciążenia.

Kolejnym parametrem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jest nośność, która odpowiada za wytrzymałość opony na przeciążenia wywołane transportowaniem ciężkich ładunków czy jazdą po nierównym terenie. Zazwyczaj parametr ten opisuje się przy pomocy ciągu cyfr i zawsze musi spełniać wszelkie wymogi producenta danej ładowarki teleskopowej. Jest to szczególnie istotne w przypadku opon ciężarowych.

Zwróć uwagę na bieżnik i przeznaczenie danej opony pneumatycznej

Kwestią równie istotną jak wymiary opony jest zastosowany na niej wzór bieżnika, który wpływa na użytkowość danego wariantu w niektórych warunkach. Modele z wysokim bieżnikiem i wydatnymi klockami (nawet 57 mm) doskonale sprawdzają się na grząskim terenie, gdyż wgryzają się w nawierzchnię, działając jak kocie pazury. Z kolei na terenie utwardzonym, np. na asfalcie, najlepiej sprawdzą się opony o niskim profilu bieżnika, które zapewnią odpowiednią trakcję dzięki dużej powierzchni styku z nawierzchnią. Zamów już dziś nowe opony pneumatyczne do ładowarki teleskopowej. Przejrzyj także kategorię opon dźwigowych oraz inne rodzaje opon do ładowarek teleskopowych!

1 241,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
1 558,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
1 894,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości8 szt.
2 629,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości8 szt.
5 373,98 zł / brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości1 szt.
2 858,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości8 szt.
pixelpixel