Opony superelastyczne

( ilość produktów: 1683 )

Rodzajów opon przemysłowych jest bardzo wiele. Należą do nich także opony superelastyczne, które charakteryzują się mnóstwem zalet i ciekawych rozwiązań technicznych. W naszym sklepie znajdziesz zdecydowanie najlepsze opony przemysłowe superelastyczne w przeróżnych wariantach. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów o ugruntowanej pozycji na rynku, dzięki czemu mają wysoką jakość i zarazem bardzo niską cenę. Koniecznie przejrzyj całą kategorię opon superelastycznych w profesjonalneopony.pl!

Cechy opon superelastycznych

Warto zacząć od budowy. Opony superelastyczne są wyprodukowane w całości z bardzo elastycznej mieszanki gumy na bazie kauczuku i mają konstrukcję pełną, często są także wzmocnione stalową konstrukcją (oplotami). Są niezwykle trwałe. Opony przemysłowe superelastyczne mają pełną budowę i tym samym są odporne na przebicia, ścieranie oraz zużycie wynikające z intensywnego użytkowania w trudnych warunkach.Opony superelastyczne są niezwykle stabilne, gdyż ich praca jest przewidywalna. Widać to w szczególności na przykładnie opon przemysłowych do wózków widłowych i pracy maszyn wyposażonych w taki rodzaj ogumienia. Ponadto ten model opon przeważnie jest przeznaczony do szybkiego montażu na prasach hydraulicznych, dzięki czemu łatwo go obsłużyć w przypadku awarii, zniszczeń lub chęci wymiany na nowy egzemplarz. Minusem opon superelastycznych jest jednak maksymalna prędkość, która nie powinna wynosić więcej niż 25 km/h.

Parametry opon przemysłowych superelastycznych

Zdecydowanie najważniejszym parametrem tyczącym się opisywanych opon jest ich rozmiar oraz jego dopasowanie do danego pojazdu. Wymiary opon przemysłowych superelastycznych podaje się w formie szerokości w milimetrach, profilu opony oraz wielkości felgi. Dla przykładu opona o wymiarach 140/55-9 jest szeroka na 140 milimetrów, jej profil wynosi 55 (wartość procentowa od szerokości) i będzie pasowałą na felgę wielkości 9 cali. Większość opon superelastycznych jest całoroczna, dlatego w ich przypadku nie ma  przymusu sezonowej wymiany, co znacznie obniża koszty użytkowania danego pojazdu. Ponadto opony tego rodzaju nie mają określonego parametru nośności. Dzieje się tak dlatego, że nośność jest praktycznie nieograniczona i wynika nie z zastosowanej mieszanki czy rodzaju bieżnika, lecz z budowy. Pełne “zalanie” opony bardzo mocną gumą powoduje, że jest odporna na największe obciążenia statyczne oraz dynamiczne.

Gdzie kupować opony przemysłowe superelastyczne?

Opony przemysłowe superelastyczne warto kupować tylko i wyłącznie w sklepach wyspecjalizowanych w obrocie ogumieniem profesjonalnym, takim jak profesjonalneopony.pl. Dbamy o jakość oferowanego asortymentu i wybieramy modele na podstawie ich właściwości oraz relacji ceny do jakości. Staramy się, by wszystkie opony superelastyczne mogły spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania dużych i małych przedsiębiorców. Wiemy doskonale, że przestój w pracy urządzeń przemysłowych takich jak wózki widłowe jest bardzo kosztowny. Tym samym prezentujemy ofertę złożoną tylko i wyłącznie z wyselekcjonowanych i pewnych modeli pochodzących z legalnego źródła. Zapraszamy do zakupu!

pixelpixel