Opony Firestone

( ilość produktów: 294 )

Marka Firestone jest bardzo popularna, głównie w USA, skąd też się wywodzi. Firma powstała w 1900 roku i obecnie wchodzi w grupę przedsiębiorstwa Bridgestone, fuzja nastąpiła w 1988 roku. Firma projektuje swoje wyroby dla wszystkich zastosowań – zaczynając od samochodów osobowych, poprzez ciężarowe, aż na specjalistycznych kończąc. W naszym sklepie Profesjonalneopony.pl znajdziesz między innymi opony Firestone w wielu różnych wariantach. Wszystkie są wyselekcjonowane na podstawie ich jakości i ceny, dlatego zachęcamy do zakupu jeszcze dziś. Zapewniamy przy tym rekordowo krótki czas dostawy i pełną pomoc na każdym etapie zamówienia.

Ogólna charakterystyka opon Firestone

Warto zacząć od tego, że marka Firestone jest jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych na rynku oponiarskim, jednak w Europie jej popularność jest stosunkowo niska. W USA jest jednak zupełnie inaczej. Firma rozpoczęła swoją ekspansję poprzez bliską współpracę z firmą Ford Motor Company, gdyż w zasadzie od samego początku dostarcza ogumienie do każdego pojazdu opuszczającego fabrykę firmy Ford. To sprawiło, że marka szybko zyskała status kultowej i godnej zaufania. Nowe opony Firestone charakteryzują się między innymi różnorodnością. W naszym sklepie znajdziesz zarówno wersje tej marki przeznaczone do samochodów ciężarowych, budowlanych oraz rolniczych, jak i do zastosowań stricte profesjonalnych, takich jak dźwigi czy inne maszyny wolnobieżne.

Jak wybrać odpowiednie opony Firestone

Zawsze podczas zakupu opon należy przeczytać całą dokumentację danego pojazdu w celu odszukania informacji na temat autoryzowanej wielkości opon. Zastosowanie opon o niewłaściwych wymiarach lub parametrach rodzi wiele negatywnych konsekwencji, na czele ze zmniejszeniem bezpieczeństwa jazdy. Opona o zbyt małej nośności może uginać się w niekontrolowany sposób podczas przewozu ciężkich ładunków, podobnie jak opona ze zbyt małą liczbą płócien. Jeszcze większy problem jest z rozmiarem. Opony Firestone powinny mieć wielkość identyczną jak opony fabryczne, tylko wtedy użytkownik może mieć pewność, że system ABS czy wskazania prędkościomierza będą zgodne z założeniami. Równie istotny jest rodzaj bieżnika i konstrukcja opony (diagonalna lub radialna).

Zamów koniecznie opony Firestone w sklepie Profesjonalneopony.pl

W naszym sklepie Profesjonalneopony.pl znajdują się opony Firestone o znakomitej opinii i w rewelacyjnej cenie. Wszystkie są przechowywane w odpowiednich warunkach wilgotności i temperatury powietrza, a przy tym mają udokumentowane pochodzenie i są w pełni oryginalne. Dostarczamy je tak szybko jak to możliwe i z przyjemnością pomagamy naszym klientom podczas zakupu. Nasi konsultanci są dostępni pod aktualnym numerem telefonu. Można także wysłać nam wiadomość e-mail lub skorzystać z funkcjonalnego czatu dostępnego na stronie głównej w prawym dolnym rogu ekranu. Zamów już dziś!

Jakie są opony rolnicze Firestone?

Dlaczego warto wybrać opony rolnicze Firestone? Marka należąca do koncernu Bridgestone swój asortyment kieruje przede wszystkim do wyjątkowo wymagających użytkowników. Doskonała kompilacja ponad stu lat doświadczenia i odważnego korzystania z nowych technologii sprawia, że opony rolnicze Firestone są jednymi z tych, które wyznaczają trendy w omawianym sektorze. Poszczególne modele przeznaczone są głównie do ciągników. Chodzi przede wszystkim o maszyny o małej i średniej mocy. Renomę zdobyły zwłaszcza bieżniki z dwóch serii: Performer i Maxi Traction. Ceni się je za wysoką jakość i to, że przez bardzo długi czas służą bezawaryjnie. Warto jeszcze raz podkreślić, że wybór opon Firestone nie jest postawieniem na średni asortyment, ale na najlepsze produkty opatrzone licznymi certyfikatami i spełniające wyśrubowane normy jakości. Nowoczesność w ich przypadku to odporność na zużycie, łatwiejsze samoczyszczenie i zdolność do pozostawiania większego śladu na glebie, co skutecznie zapobiega jej ubijaniu ponad konieczną miarę.

Czym odznaczają się opony ciężarowe marki Firestone?

Warto zastanowić się także nad innym cenionym produktem omawianej marki, którym są opony ciężarowe Firestone. Marka produkująca dawniej ogumienie do aut osobowych przeniosła się do segmentu samochodów ciężarowych poprzez produkcję opon dla autobusów. Oferowane opony radialne znane są z doskonałej przyczepności, świetnej trakcji i tego, że spoczywający na nich pojazd komfortowo się prowadzi. Jednocześnie są odporne na uszkodzenia mechaniczne i posiadają krótki tor hamowania. Nie jest to jednak ostatni element oferty marki Firestone – tak przecież popularnej i cenionej. Oprócz nich producent oferuje ogumienie dla maszyn przemysłowych takich jak koparki lub koparko-ładowarki. Choćby Firestone Duraforce Utility są cenione z uwagi na dużą ilość gumy, która wydłuża czas ich eksploatacji i świetnie spisuje się na utwardzonych nawierzchniach.

pixelpixel