Blog

2022-04-22

Jak czytać rozmiar opon - oznaczenia.

Jak czytać rozmiar opon - oznaczenia.

Podczas poszukiwania ogumienia z pewnością każdy zwraca uwagę na rozmiar opon, który zawsze powinien być w pełni zgodny z wymaganiami producenta oraz sposobem użytkowania danego pojazdu. Wiele osób w trakcie dokonywania zakupu opon posiłkuje się głównie poradnikiem użytkownika, poruszającym najważniejsze kwestie dotyczące zakupu ogumienia, często także korzysta z pomocnych kalkulatorów rozmiarów. Rozmiar opony ma bezpośredni wpływ na wszystkie właściwości danego auta lub pojazdu, dlatego też parametr ten jest przez wielu oceniany jako najistotniejszy ze wszystkich. Poznaj koniecznie sposób odczytywania rozmiaru opon i wybierz model, który będzie w stu procentach zgodny z Twoim pojazdem.

2022-04-19

Jak prawidłowo pompować opony?

Jak prawidłowo pompować opony?

Stało się, w jednej z opon w Twoim pojeździe nie ma praktycznie powietrza. W takim wypadku należy go niezwłocznie uzupełnić. Dlaczego? Dowiesz się tego w pierwszym akapicie. Jest wiele zagrożeń, jakie płyną ze zbyt niskiego ciśnienia w oponach. Napompować koło możesz, udając się do pobliskiego zakładu wulkanizacyjnego. Jednak możesz to zrobić samodzielnie na jednej ze stacji benzynowych, a jeśli masz w domu kompresor lub odpowiednią pompkę, zrobisz to także w swoim garażu, czy na podwórku. Jak prawidłowo pompować opony? Tego dowiesz się za chwilę. Mogło się bowiem okazać, że wcześniej konieczna będzie wymiana ogumienia, opona jest na przykład przebita. W takim wypadku sprawdź opony do ciągników rolniczych i innych na podanej stronie.

2022-04-12

Jak sprawdzić rok produkcji opony?

Jak sprawdzić rok produkcji opony?

Stan opon ma ogromne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa poruszania się pojazdem po drodze, niezależnie od jego rodzaju czy przeznaczenia. Ogumienie powinno być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do konkretnego modelu pojazdu, a także w pełni sprawne. Warto zatem na bieżąco kontrolować jego stan, co dotyczy między innymi głębokości bieżnika. Równie istotny jest wiek ogumienia, gdyż powinno się je regularnie zmieniać, nawet jeśli ślady zużycia nie są zauważalne. Producenci zwykle informują o okresie przydatności, zatem jak sprawdzić rok opony? Dowiedz się już dziś z poniższego artykułu.

2022-04-05

Opony - ile lat można używać?

Opony - ile lat można używać?

Kupując opony, z pewnością chcesz, aby służyły Ci przez długi czas. Niestety nie jest to takie proste. Na jej żywotność wpływa wiele czynników. Możesz więc sprawić, że ogumienie w Twoim aucie zużyje się szybciej lub wolniej. Na to, jak długo można użytkować opony, ma wpływ na przykład stan bieżnika. Jeśli jego grubość jest mniejsza niż 1,6 milimetra, oponę należy wymienić. Na żywotność ogumienia ma także wpływ przechowywanie opon. Co ciekawe, jeżeli opona była nieużywana, a jej data produkcji jest krótsza, niż 3 lata - takie ogumienie możesz traktować jako pełnowartościowe. Sprawdź opony do maszyn rolniczych i innych w podanym linku. Znajdziesz tam nowe ogumienie wysokiej jakości od cenionych producentów.

2022-03-29

Opony całoroczne – czy warto w nie inwestować?

Opony całoroczne – czy warto w nie inwestować?
W naszej szerokości geograficznej pogoda zmienia się diametralnie dwa razy do roku, co wiąże się z ogromną zmianą warunków drogowych i sposobem użytkowania pojazdów poruszających po drogach asfaltowych. Warunki jezdne różnią się tak bardzo, że producenci ogumienia wiele lat temu wprowadzili modele zimowe, które różnią się od letnich modeli rodzajem mieszanki. Zaletą sezonowej wymiany opon jest fakt, iż zawsze dysponujemy oponami idealnymi do obecnych warunków pogodowych – przynajmniej w teorii. Wadą zaś potrzeba magazynowania ogumienia oraz wymiany, która pochłania dość duże koszty. Producenci ogumienia zauważyli ten problem i wprowadzili do oferty opony całoroczne, czy warto je kupić?
2022-03-22

Jakie jest poprawne ciśnienie w oponach do quadów?

Jakie jest poprawne ciśnienie w oponach do quadów?

Quady to pojazdy cieszące się coraz większą popularnością w naszym kraju. Najczęściej wykorzystywane są do ekstremalnej jazdy po wymagających powierzchniach, np. w górach. Zasiadając za ich kierownicą, można zapomnieć chociaż na chwilę o zwykłym pokonywaniu kolejnych kilometrów tradycyjnym samochodem, by dać się ponieść i poczuć wyjątkowe emocje. Na komfort jazdy i skuteczność w przemierzaniu najtrudniejszych tras wpływa m.in. ilość powietrza w kołach. Nie wszyscy wiedzą jednak, jakie ciśnienie powinny mieć opony do quada przednie oraz tylne. Czas więc przyjrzeć się tej kwestii nieco wnikliwiej.

2022-03-15

Jak uniknąć uszkodzenia opony?

Jak uniknąć uszkodzenia opony?

Odpowiednie ogumienie samochodowe wpływa nie tylko pozytywnie na komfort jazdy, ale też zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów w czasie jej trwania. Uszkodzenie opony może jednak przytrafić się każdemu, dlatego ważne jest, by jak największa liczba osób (a najlepiej wszyscy) wiedziała, jak prawidłowo rozpoznać ewentualne jej defekty. Ma to szczególne znaczenie, tym bardziej że nie każdy z nich może zostać zauważony bezproblemowo. Sprawdźmy zatem, na co należy zwracać uwagę podczas dokonywania przeglądu opon różnego rodzaju pojazdów.

2022-03-08

Jak dobrać opony do quada

Jak dobrać opony do quada
Quad to nie tylko pojazd do przemieszczania się, to także wielozadaniowa maszyna do zabawy oraz do pracy w warunkach leśnych i terenowych, której przyczepność do nawierzchni oraz bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od ogumienia. Dowiedź się jak dobierać najlepsze opony do quada! 
2022-03-01

Gdzie utylizować opony rolnicze

Gdzie utylizować opony rolnicze
Opony rolnicze i ciężarowe mają szczególnie duży i bardzo negatywny wpływ na całe środowisko, jest to bowiem jeden z najniebezpieczniejszych odpadów z punktu widzenia ekologii. Dowiedź się gdzie utylizuje się opony rolnicze i ciężarowe oraz ile to może kosztować?
2021-10-26

Jak założyć łańcuch na opony

Jak założyć łańcuch na opony
Pokonywanie nieprzejezdnych tras oraz dróg szczególnie narażonych na duże opady śniegu bądź oblodzenia może się okazać niemożliwe bez użycia łańcuchów na opony, które zapewniają optymalną przyczepność w najtrudniejszych warunkach drogowych. Dowiedź się jak założyć łańcuch na opony!
pixelpixel