Opony do ciągnika napędowe

( ilość produktów: 1688 )

W naszym sklepie znajduje się praktycznie każdy rodzaj ogumienia, w tym także wysokiej jakości opony do ciągników w przeróżnych konfiguracjach. Wśród setek modeli oferujemy warianty z najwyższym parametrem nośności, wersje o konstrukcji radialnej oraz diagonalnej, a także modele przeznaczone do montażu z dętką lub bez niej. Wszystkie modele zostały precyzyjnie wyselekcjonowane i mają znakomity stosunek jakości do ceny. Mnogość wyboru pozwala na zakup idealnej opony do wielu celów - zamów już dziś!

Cechy praktyczne opon do ciągników

Opony do ciągników rolniczych muszą spełnić wiele wymogów stawianych przez producentów tych pojazdów. Odpowiednie ogumienie wpływa nie tylko na szybkość i łatwość wykonywania prac rolniczych, lecz także na bezpieczeństwo obsługującego. Opony do ciągników muszą zapewnić doskonałą trakcję w każdych warunkach, nawet tych najmniej przyjaznych maszynom rolniczym, jak tereny bardzo podmokłe, grząskie lub sypkie.

Ponadto opony do ciągników napędowych muszą być również bardzo trwałe, aby nie zachodziła konieczność ich częstej, kosztownej wymiany. Właśnie dlatego ich producenci stosują trwałe mieszanki gumy i silne wzmocnienia, które zmniejszają podatność opon na zniszczenie.

Budowa opon do ciągników rolniczych

Warto wiedzieć, że opony do ciągników mają nieco inna budowę niż te przeznaczone do samochodów ciężarowych lub osobowych. Najistotniejsza jest ich konstrukcja. W przypadku oferowanych opon budowa może być radialna lub diagonalna, a wybór konkretnej zależy od wymagań producenta pojazdu, jak i od oczekiwanych efektów. W oponach radialnych wewnętrzne warstwy kordu zostały poprowadzone prostopadle do bocznej krawędzi opony, zaś w wersjach diagonalnych kord jest ułożony skośnie pod kątem około 55 stopni. Oba typy konstrukcji mają swoje wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Jeśli chodzi o bieżnik, w przypadku opon przeznaczonych na oś napędową warto skusić się na model z wysokim bieżnikiem i bardzo dużą ilością pustej przestrzeni między poszczególnymi żebrami. Dzięki temu bieżnik, a właściwie żebra stykające się z nawierzchnią, mogą “wgryźć się” w glebę i tym samym dawać ogromną przyczepność w praktycznie każdych warunkach. Takie opony gorzej radzą sobie na asfalcie i ubitej nawierzchni, gdyż stykają się z nią bardzo niewielką powierzchnią samych klocków bieżnika. Z kolei opony do ciągników zakładanych na oś skrętną mogą mieć mniejszy bieżnik, gdyż nie przenoszą siły napędowej na nawierzchnię.

Zamów już dziś najlepsze opony ciągniki napędowe!

W naszym sklepie profesjonalneopony.pl zamówisz najlepsze opony do ciągników rolniczych w setkach wariantów, które różnią się między sobą rozmiarem, właściwościami oraz sposobem użytkowania. Wszystkie mają atrakcyjną cenę i pochodzą od renomowanych producentów. Dzięki umowom zawieranym na preferencyjnych warunkach z dostawcami możemy zaoferować atrakcyjne ceny - niższe niż w innych sklepach z profesjonalnym ogumieniem. Zapraszamy!

pixelpixel