Opony BKT

( ilość produktów: 1621 )

Marka BKT jest obecna w sektorze oponiarskim od 1987 roku, lecz głównie w Azji. Firma jednak zaczyna stawiać na globalną ekspansję, przez co zaczyna być obecna także w Polsce, lecz aktualnie wyłącznie w najlepszych, wyspecjalizowanych sklepach, takich jak Profesjonalneopony.pl. Opony BKT mają korzystną cenę i dobrą jakość, a ich podstawową i zarazem największą zaletą jest ogromny wybór. Marka ma w swoim portfolio tysiące opon przeznaczonych zarówno do rolnictwa, jak i budownictwa, dźwigów, przemysłu, quadów czy do transportu ciężkiego i dźwigów. Poszczególne modele różnią się rozmiarem, nośnością, liczbą płócien, konstrukcja i wieloma innymi parametrami. Zobacz je koniecznie!

Podstawowe cechy opon BKT

Marka BKT, a właściwie Balkrishna Industries Limited, powstała w 1987 roku w Mumbaju jako odpowiedź na duże, zagraniczne koncerny oferujące ogumienie do większości sektorów gospodarki. Marka dzięki szybkiemu rozwojowi już w 2013 roku zajmowała wysoką, bo 41 pozycję wśród producentów opon, przez co rok później firma podjęła decyzję o sponsoringu znanego wydarzenia Monster Jam (wyścigi monster-trucków), a w 2018 – o zakupie praw do włoskiej, piłkarskiej serii B. Nowe opony BKT są zawsze optymalnym wyborem w większości zastosowań. Producent dysponuje dużymi środkami, które corocznie inwestuje w opracowanie nowoczesnych technologii mających zmniejszyć podatność opon na zużycie, jak i zwiększyć ich wytrzymałość czy stabilność podczas pokonywania dużych wzniesień czy zakrętów.

Różnorodne opony BKT

Marka odznacza się na tle innych między innymi ogromnym wręcz wyborem, gdyż jest obecna w większości branż polegających na pracy ciężkich maszyn i pojazdów. Opony budowlane, rolnicze, do quadów, dźwigów oraz ciężarówek i autobusów różnią się pomiędzy sobą np. rodzajem bieżnika. Marka oferuje ponad 160 różnych wzorów, które spełniają określone założenia. Mogą charakteryzować się wysoką przyczepnością na luźnej nawierzchni, doskonałymi walorami trakcyjnymi na asfalcie czy największą wytrzymałością na przeciążenia, dlatego warto przemyśleć wybór najlepszego modelu. Duża rozbieżność w ilości płócien (od 2 do 44) pozwala na użytkowanie poszczególnych opon w najtrudniejszych warunkach. Co więcej, przyszli nabywcy mogą także wybrać konstrukcję opony spośród wersji diagonalnych oraz radialnych.

Szybka dostawa, kompleksowa pomoc – poznaj sklep Profesjonalneopony.pl

W sklepie Profesjonalneopony.pl znajdziesz opony BKT o znakomitej opinii. Wszystkie przechowuje w optymalnych warunkach temperatury i wilgotności, są w pełni oryginalne i z udokumentowanym pochodzeniem i są dostępne w naszym sklepie w cenie znacznie niższej niż u konkurencji. Jeśli nie wiesz jaki model wybrać – skontaktuj się z nami. Nasi asystenci z przyjemnością doradzą w wyborze opony BKT biorąc pod uwagę rodzaj maszyny i sposób jej użytkowania.

Opony przemysłowe BKT — oferta wprost z Azji

Niekiedy demonizuje się azjatyckie wyroby, jeśli chodzi o ogumienie. W praktyce opony produkowane w Chinach lub Indiach wcale nie ustępują dobrej jakości produktom z USA, Niemiec czy Włoch. Opony przemysłowe BKT to najlepszy przykład. Indyjska marka rozpoczynała skromnie, bo od produkcji ogumienia dla motocykli. Już po kilku latach rozpoczęła wytwarzanie opon dla samochodów osobowych i dostawczych. Przełom nastąpił w 1995 r. - wówczas w ofercie marki doszło do specjalizacji — pojawiły się opony przemysłowe BKT, ale też ogumienia dla potrzeb rozwijającego się w Azji rolnictwa. BKT jako pierwsze produkowało w Indiach opony radialne dla maszyn przemysłowych i rolnictwa — to właśnie one stały się tym produktem, który marka najchętniej rozwijała. Jednym z hitów stały się opony przemysłowe BKT przeznaczone dla maszyn leśnych, które pracują w skrajnie trudnych warunkach. Produkcja kolejnych typów opon sprawiła, że bardzo rozwijała się sieć zakładów BKT. Najnowsze fabryki budowane są z uwzględnieniem bardzo surowych wymagań, jeśli chodzi o ochronę środowiska.

Opony przemysłowe BKT — co je wyróżnia?

Szacuje się, że obecnie nawet 95% produkcji indyjskiej marki trafia na rynki zagraniczne. Także opony przemysłowe BKT muszą być projektowane z myślą o tym, by tworzyły zróżnicowaną ofertę, jeśli chodzi o wymiary i zastosowania. Muszą też sprawdzać się w bardzo różnych warunkach, jakie panują w krajach, w których znajdują nabywców. Opony te objęte są gwarancją i posiadają niezbędne atesty. Bardzo ważna jest tu strategia marki, która planuje zostać producentem opon przemysłowych nr 1 na świecie. Niezbędna do tego jest odpowiednia jakość produktów, ale też cena, która plasuje je na rynku znacznie poniżej kwot płaconych za produkty premium. Wśród 160 wzorów ogumienia znaleźć można modele przeznaczone dla różnych rodzajów maszyn przemysłowych.

pixelpixel