Opony autobusowe

( ilość produktów: 57 )

Autobus to środek transportu, którego głównym zadaniem jest transport osób. W przypadku tego pojazdu na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo, a na drugim - komfort podróżujących pasażerów. Właśnie dlatego podczas wyboru opon do autobusów należy zwrócić uwagę na producenta danego modelu, jego parametry szczegółowe oraz okres gwarancyjny i datę produkcji. W naszym sklepie znajdziesz tylko i wyłącznie wyselekcjonowane modele o znakomitych właściwościach. Wszystkie mają rewelacyjną relację ceny do jakości i sprostają największym wymaganiom stawianym podczas transportu osób.

Opony do autobusów - cechy i charakterystyka

Opony ciężarowe do autobusów są użytkowane także na trasach przy znacznej prędkości, dlatego też mają budowę radialną, która umożliwia bezpieczną podróż również w takich warunkach. Modele diagonalne bardziej się nagrzewają podczas szybkich podróży, tym samym ich użytkowanie sprowadza się głównie do placów budowy czy fabryk. Radialne opony do autobusów mają budowę, w której warstwy osnowy są ułożone pod kątem prostym względem barku opony, co daje bardzo wiele korzyści. Opona jest elastyczna w bocznej i środkowej części, a także dobrze trzyma się nawierzchni i jest odporna na aquaplaning. Ponadto ma także dużą trwałość na wielotysięczne przebiegi, jak i oferuje pasażerom znakomity komfort jazdy, gdyż elastyczna opona dobrze pochłania energię wyzwalaną podczas pokonywania nierówności na drodze.

Oznaczenia i parametry opon ciężarowych do autobusów

Warto poznać także szczegóły oznaczeń opon do autobusów. Z pewnością najistotniejszy jest odpowiedni rozmiar. To bardzo ważne dla kwestii bezpieczeństwa i komfortu. Niewłaściwy rozmiar może skutkować pogorszeniem warunków jezdnych, niepoprawną pracą systemów bezpieczeństwa ABS i ESP, a także zmienioną charakterystyką pracy silnika. Rozmiary opon ciężarowych do autobusów mają zazwyczaj formę “szerokość R średnica obręczy”. Dla przykładu opona do autobusu w rozmiarze 10R22.5 oznacza, iż ma szerokość 10 cali i jest odpowiednia na felgę o średnicy 22.5 cala.

Równie ważna jest nośność opisywana za pomocą liczby oraz dopuszczalna prędkość maksymalna oznaczona literą alfabetu. Przykładowo nośność na poziomie 144 oznacza, iż na jedną sztukę opony może przypadać aż 2800 kilogramów nacisku. Dopuszczalną prędkość z kolei producenci opisują literą alfabetu, np. literą M oznacza się 130 km/h.

Opony do autobusów mogą mieć konstrukcję dętkową lub bezdętkową. Co ciekawe, poszczególne modele mogą różnić się zależnie od osi, podobnie jak w przypadku opon ciężarowych. Opony przeznaczone na oś napędową mają nieco zmienione właściwości w stosunku do opon umieszczonych na osi przedniej lub na osiach naczepowych.

Zamów już dziś najlepsze opony ciężarowe do autobusów

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze opony do autobusów. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów, mają także wysoką jakość oraz znakomite właściwości techniczne. Cechują się także trwałością, dzięki czemu pozwalają na pokonanie wielu dziesiątek tysięcy kilometrów od chwili ich założenia aż do czasu wymiany. W większości są odporne na aquaplaning i są całoroczne, więc nie trzeba ich zmieniać sezonowo. Zapraszamy do zakupu!

pixelpixel