Opony do koparki kołowej

( ilość produktów: 37 )

Koparki kołowe to bardzo wymagające i zarazem niezbędne maszyny budowlane używane do robót ziemnych na praktycznie każdym placu budowy. Koparka umożliwia tworzenie głębokich wykopów oraz przenoszenie urobku na środek transportowy. Największe modele pracujące w trudnych warunkach są wyposażone w gąsienice, z kolei wersje bardziej mobilne i mniej wymagające w kwestii trakcji - w opony. Opony do koparek kołowych muszą wytrzymać ogromne przeciążenia i przenoszenie masy na oś podczas maksymalnego wychylenia ramienia, często także z urobkiem we wnętrzu łyżki. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze opony do koparek kołowych.

Koparki kołowe - opony - charakterystyka

Warto zacząć od najważniejszego - nośności. Wszystkie opony do koparek kołowych mają wytrzymywać ogromne przeciążenia wskutek dźwigania i wykopów, jak i podczas jazdy po nierównościach, dlatego większość z nich charakteryzuje się ogromnym parametrem nośności znanym w przypadku opon użytkowych jako PR, czyli ilość kordów. PR to - mówiąc w skrócie - wskazanie odporności powierzchni bocznej. Im parametr ten jest wyższy, tym opona bardziej wytrzymała na największe przeciążenia. Warto dobrze go wypośrodkować. Zbyt duży parametr PR niepotrzebnie zwiększy cenę opony, zaś zbyt niski - może spowodować jej uszkodzenie podczas wymagających robót ziemnych.

Koparki kołowe opony mogą mieć budowę diagonalną, czyli kord wewnętrzny w oponie jest ułożony po skosie, zaś w przypadku opon radialnych - na wprost. To zasadnicza różnica między oponami do maszyn, a tymi przeznaczonymi do samochodów osobowych. Opony do koparek kołowych w typie diagonalnym mają ogromną trwałość bocznych ścianek, dzięki czemu nie uginają się w niebezpieczny sposób podczas pracy. To jednak niejedyna ich zaleta. Do innych należy także łatwość naprawy, ogromna sztywność i stabilność pracy, lecz także niski komfort i brak możliwości rozwinięcia wyższych prędkości. W naszym asortymencie znajdziesz jednak również modele radialne.

Opony do koparek kołowych i ich bieżnik oraz mieszanka

Mieszanka gumy to jedna z najważniejszych kwestii tyczących się zakupionej opony, warto jednak wiedzieć, że praktycznie wszystkie opony do koparek kołowych mają bardzo podobny skład. Opona ma być na tyle elastyczna, aby naprężenia rozchodziły się równomiernie w każdym kierunku, lecz także na tyle twarda, by nie odkształcała się podczas pokonywania nierówności czy pracy, zmniejszając jednocześnie stabilność.

Bieżnik występuje w kilku formach, a jego wybór ma fundamentalne znaczenie w kwestii przydatności opony do użycia. Dla przykładu koparki kołowe opony z bieżnikiem agresywnym i wydatnym, najlepiej sprawdzają się na luźnej lub grząskiej nawierzchni, gdyż piasek, żwir lub glina mogą szczelnie wypełnić przestrzenie między klockami bieżnika. Tym samym taka opona da efekt “wgryzania się” w nawierzchnię. Z kolei opony do koparek kołowych z płaskim bieżnikiem doskonale radzą sobie na płaskiej nawierzchni. Zamów już dziś najlepsze opony do koparek w naszym sklepie i skorzystaj z naszego doświadczenia. Wszystkie opony dostępne w naszej ofercie mają znakomite ceny, dzięki czemu może sobie na nie pozwolić każdy przedsiębiorca. Zamów już dziś!

Zobacz także: opony do maszyn budowlanych | opony przemysłowe | opony ciężarowe!

1 690,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości8 KPL. (Opona+Dętka+Ochraniacz)
2 030,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości20 KPL. (Opona+Dętka+Ochraniacz)
pixelpixel