Opony do walca drogowego

( ilość produktów: 18 )

Walec drogowy z jednej strony jest wyposażony w metalowy wał o bardzo dużej wadze, a z drugiej w koła skrętne, dzięki którym maszyna może manewrować na placu budowy. Walec to pojazd służący do zagęszczania gruntów, tym samym jest niezwykle istotny w pracach ziemnych. Aby bezpiecznie go użytkować należy zadbać o wysokiej jakości opony do walców. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze opony do walców drogowych wielu producentów. Wszystkie są dokładnie wyselekcjonowane i mają najwyższą trwałość.

Opony - walce drogowe w pigułce

Warto wiedzieć, że najważniejszą funkcją opon do walców jest funkcja napędowa, a w pewnym stopniu także skrętna. Opony do walców drogowych są podłączone bezpośrednio do wału napędowego i to one odpowiadają za ruch w przód oraz w tył przez dany pojazd. W większości walców drogowych funkcja skrętna jest realizowana przez przegub na środku ramy. Podczas skrętu rama “łamie się” w jedną lub w drugą stronę, umożliwiając skręt walca w zadanym kierunku.

Właśnie dlatego opony do walca muszą być bardzo wytrzymałe. Masa walca drogowego jest bardzo duża i tym samym na opony stale działa ogromna siła, która przy skręcie staje się jeszcze większa. Wymagania stawiane takim oponom są bardzo duże, tym samym należy je zamawiać ze sprawdzonych i pewnych źródeł, takich jak nasz sklep profesjonalneopony.pl. W nas masz pewność otrzymania nowych modeli pochodzących od legalnych dostawców z całego świata.

Opony - walce drogowe - parametry i technikalia

Opony do walców drogowych mają budowę radialną lub diagonalną, która charakteryzuje się kordem wewnętrznym poprowadzonym po skosie (około 55 stopni), dzięki czemu mają ogromną wytrzymałość. Kord dba o sztywność i stabilność opony w każdych warunkach, tym samym nawet przy bardzo dużym obciążeniu osi opona nie ugina się ani nie poddaje. Wszystkie są również bezdętkowe (TL) oraz całoroczne.Bardzo istotny jest rozmiar. W oponach do walca rozmiar jest podawany w sposób “szerokość-średnica felgi” w calach. Dla przykładu opony o rozmiarze 16.9-24 będą miały szerokość równą 16.9 cala i będą pasować na felgę o średnicy 24 cali. Równie ważnym parametrem opony jest jej nośność, którą w przypadku opon przemysłowych i budowlanych opisuje się sformułowaniem PR - Ply Rating. Im jest wyższa, tym opona bardziej wytrzymała.

Podczas zakupu opony do walców zwróć także należytą uwagę na zastosowany bieżnik. Model wyposażony w bieżnik agresywny rozdzielony dużą ilością wolnej przestrzeni sprawdzi się jedynie na najbardziej grząskim terenie lub podczas ubijania gleby. Z kolei modele z płaskim profilem czoła opony i z nacięciami zamiast klocków doskonale radzą sobie na twardszej powierzchni jak ubity piasek, gleba lub asfalt. Właśnie dlatego takie modele wybierane są najczęściej, gdyż siłą rzeczy walec drogowy jest zazwyczaj użytkowany w trudnych i ciężkich warunkach.

Zapraszamy do zakupu

Zamów już dziś najlepsze opony do walców drogowych dostępne w setkach wariantów i rozmiarów. Z chęcią pomożemy podczas zakupu pod numerem telefonu lub przez mail, dzięki czemu samo składanie zamówienia oraz jego odbiór odbędzie się bez jakichkolwiek zakłóceń i problemów. Zapraszamy do zakupu w profesjonalneopony.pl.

1 791,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości10 szt.
3 374,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości12 KPL. (Opona+Dętka+Ochraniacz)
872,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo małej ilości2 szt.
3 511,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości4 szt.
pixelpixel