Opony do przyczep - pozostałe

( ilość produktów: 393 )

W sklepie ProfesjonalneOpony.pl znajduje się największy asortyment w kraju, który z pewnością sprosta wszelkim wymaganiom współczesnych przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz między innymi opony do przyczep pochodzące od wielu producentów gwarantujących ich wysoką klasę oraz trwałość, a także niską cenę. Opony do przyczep oraz ciężarowe powinny charakteryzować się między innymi jak najwyższą jakością, gdyż mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo operatora oraz przewożonego ładunku. Przejrzyj całą kategorię produktową i złóż zamówienie w naszym systemie transakcyjnym jeszcze dziś! Gwarantujemy szybką realizację i pełną pomoc na każdym etapie współpracy.

Jak wyglądają opony do przyczepy?

Opony do przyczep różnią się między sobą wieloma różnymi parametrami, wśród których warto wymienić ich rozmiar. Szerokość, profil oraz średnica obręczy mają podstawowe znaczenie. Warto skonsultować je z producentem danej przyczepy. Założenie ogumienia o nieodpowiedniej średnicy zewnętrznej może wywołać wiele awarii i zwiększyć koszty użytkowania. Mogą wystąpić takie kłopoty jak zwiększenie spalania paliwa, pogorszenie pracy układu hamowania czy zmniejszenie nośności, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. W internecie dostępne są kalkulatory zamienników opon, które przy zachowaniu optymalnej średnicy zewnętrznej mogą być nieco szersze czy węższe. W niektórych oponach zastosowane są dodatkowe wzmocnienia, które umożliwiają transport bardzo ciężkich ładunków na dalekie odległości. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku wszystkich opon przemysłowych.

Poznaj inne parametry opon do przyczep rolniczych

Opony do przyczepy różnią się także budową. Mogą być dętkowe lub bezdętkowe, radialne lub diagonalne. Ogumienie dętkowe wymaga zastosowania dętek w pasującym rozmiarze służących jako element utrzymujący powietrze. W ogumieniu bezdętkowym opona ściśle przylega do obręczy felgi, umożliwiając jej użytkowanie bez dodatkowej dętki. Oba modele mają swoje wady i zalety. Dętki ulegają uszkodzeniom wskutek tarcia lub dobrania niewłaściwego rozmiaru, a także zwiększają masę nieresorowaną całego koła. Można jednak je naprawiać. Z kolei modele bezdętkowe są trwalsze i lżejsze, lecz ich naprawa jest możliwa tylko w bardzo wąskim zakresie.

Bardzo istotna jest konstrukcja opony

Opony dzielą się na modele radialne i diagonalne. I jedne, i drugie mają swoje wady i zalety. Ogumienie wykonane w konstrukcji diagonalnej ma kord ułożony skośnie, zaś w wersji radialnej kord tworzy równoległą warstwę. Opony do przyczep diagonalne są sztywne, mają możliwość samooczyszczania i dobrze tłumią nierówności, jednak kosztem niskiej trwałości i odporności cieplnej oraz słabych warunków trakcyjnych. Znacznie popularniejsze obecnie radialne opony rolnicze do przyczep są bardzo trwałe, charakteryzują się niskim oporem toczenia, a także bardzo wysoką wytrzymałością bieżnika. Są jednak mniej komfortowe dla operatora i nie mają możliwości samooczyszczania.

Już dziś wybierz swoje nowe opony do przyczepy w sklepie ProfesjonalneOpony.pl

W naszym sklepie dostępny jest największy wybór opon do przyczep w Polsce. Wszystkie pochodzą od pewnych producentów, są oryginalne i korzystnie wycenione. Są także objęte okresem gwarancyjnym. Z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania współczesnych klientów indywidualnych oraz firmowych. Złóż zamówienie jeszcze dziś. Gwarantujemy błyskawiczną obsługę Twojego zamówienia. Przejrzyj także całą kategorię opon rolniczych w naszym sklepie!

 

Koniecznie zobacz także opony do ładowarki teleskopowej | opony do kombajnu | opony leśne!

pixelpixel