Opony do kosiarki

( ilość produktów: 114 )

W naszym sklepie profesjonalneopomy.pl znajdziesz najlepsze ogumienie profesjonalne dostępne na rynku, w tym także opony do kosiarki. Poszczególne modele różnią się wielkością oraz rodzajem pracy, lecz łączy je jedna cecha wspólna - najwyższa jakość. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że odpowiednie ogumienie jest niezbędne podczas wykonywania pracy. Właśnie z tego względu wszystkie nasze opony do kosiarek mają nie tylko wysoką jakość i trwałość, lecz także bardzo niską cenę. Koniecznie zobacz wszystkie modele i wybierz taki, który sprawdzi się w Twoim przypadku.

Charakterystyka i rodzaje opon do kosiarek

Na rynku znajdziemy ogromną ilość kosiarek, w tym modele bardzo duże i samojezdne w postaci kosiarek przemysłowych, jak i wersje niewielkie, przeznaczone głównie do skracania trawy na prywatnym terenie. Większość z nich porusza się na oponach do kosiarek, które dają odpowiednią przyczepność i są przy tym bardzo wytrzymałe. Występują w dwóch rodzajach prowadzenia kordu, mianowicie jako wersja diagonalna oraz radialna. Radialne opony do kosiarki mają kord poprowadzony równolegle względem czoła opony, zaś w modelach diagonalnych kord jest prowadzony po skosie (około 55-stopniowym). Obie formy mają swoje zalety, lecz także wady.

Opony diagonalne są trwałe, mają bardzo duży poziom sztywności i wytrzymują spore obciążenia. Ponadto można je naprawiać w razie przebicia. Większość z nich posiada funkcję samoczyszczenia. Z kolei wersje radialne są elastyczniejsze i bardziej miękkie, a przy tym można na nich znacznie szybciej jeździć. Mają także mniejsze opory toczenia i lepszą odporność na aquaplaning. Okazuje się zatem, że opony do kosiarek zarówno w formie radialnej, jak i diagonalnej, są dobrym wyborem, lecz zależnym od środowiska i sposobu użytkowania danego pojazdu.

Jak wybrać dobrą oponę do kosiarki?

Opony do kosiarek różnią się między sobą rozmiarem, bieżnikiem, rodzajem zastosowanej mieszanki czy też sposobem montażu. W naszym sklepie profesjonalneopony.pl znajdziesz wyselekcjonowane produkty, które spełnią Twoje najbardziej wygórowane oczekiwania. Znajdują się wśród nich warianty duże i szerokie, jak i wersje znacznie mniejsze do kompaktowych kosiarek. Wymiary większości z nich są oznaczane prostymi symbolami. Dla przykładu opona do kosiarki o szerokości 340 milimetrów, profilu 85 oraz średnicy felgi 24 cali może mieć wymiary podane na dwa sposoby, mianowicie: 340/85R24 lub 13.6R24.

Istotne są także inne parametry, w tym nośność oraz sposób montażu. Opony do kosiarki mogą mieć konstrukcję dętkową (TT) lub bezdętkową (TL), a wybór konkretnej zależy od wymagań producenta sprzętu. Z kolei nośność opony producenci opisują na różne sposoby, indeksem liczbowym lub ilością warstw (płócien). Warto wziąć ten parametr pod uwagę przy zakupie opony do kosiarek.

Zamów już dziś najlepsze opony do kosiarek!

Zamów już dziś najlepsze opony do kosiarki przeróżnych firm i w dziesiątkach wariantów. Wszystkie mają wysoką jakość i pochodzą z legalnych źródeł - od renomowanych, europejskich dostawców. Dbamy o ich właściwe magazynowanie i staramy się, aby każda transakcja była przyjemna i bardzo szybka dla klienta. Chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania i pomożemy podczas wyboru modelu opony. Zapraszamy do zakupu.

 

Zobacz także opony do międzyrzędziopony leśne | opony do przyczep rolniczych.

pixelpixel