Opony budowlane

( ilość produktów: 1497 )

Wymagania względem opon budowlanych są zupełnie inne od tych stawianych tradycyjnemu ogumieniu do samochodów osobowych. Na opony przeznaczone do maszyn działają ogromne siły dynamiczne i statyczne, a powierzchnia, po której się poruszają wyposażone w nie maszyny, rzadko jest równa. Właśnie dlatego w naszym sklepie profesjonalneopony.pl prezentujemy tylko i wyłącznie najlepsze modele opon do maszyn budowlanych. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów i są w stanie sprostać największym wymaganiom w kamieniołomach, kopalniach czy na placach budowy. Jak wyglądają opony do maszyn budowlanych?

Opony budowlane mają budowę przystosowaną do przenoszenia największych obciążeń. Wiele maszyn budowlanych - waży dziesiątki ton, które spoczywają na kilku oponach o powierzchni styku z nawierzchnią wynoszącą kilkadziesiąt centymetrów. Z tego względu producenci zastosowali w ich przypadku specjalnie opracowane konstrukcje karkasu w zależności od zastosowania i przeznaczenia. Wzmocniony karkas nylonowy (diagonalny) ma grube ściany boczne, wysoką stabilność, ale jednocześnie duże opory toczenia, natomiast karkas całostalowy (radialny) to większy komfort pracy, lżejsza konstrukcja oraz lepsze odprowadzanie ciepła. Powyższe rozwiązania techniczne mają za zadanie zwiększyć ich trwałość opon, komfort jazdy, stabilność oraz wydłużyć żywotność.

Opony do maszyn budowlanych mają zupełnie inny bieżnik niż w oponach przeznaczonych do samochodów osobowych. Poszczególne maszyny budowlane nie są dopuszczane do ruchu drogowego, w związku z czym nie muszą spełniać wymogów formalnych. Właśnie dlatego producenci mogą tworzyć ciekawe rozwiązania, które rewelacyjne spisują się na błocie, szutrze, piasku, kamieniach lub betonie. W naszej ofercie znajdziesz opony budowlane z bieżnikiem niekierunkowym L3/E3/G3, L4/E4/G4, L5, L5S - takie modele są wymienne i sprawdzają się równie dobrze w obu kierunkach (przód-tył) oraz z kierunkowym L2/E2/G2, L5T.

Bieżnik różni się również wysokością poszczególnych klocków oraz ich liczbą na powierzchni czołowej opony. W przypadku nawierzchni grząskich i sypkich warto stosować opony charakteryzujące się podwyższoną trakcją. Odwrotnie jest w przypadku jazdy po nawierzchni twardej, np. ubitym piasku lub glebie czy też asfalcie lub betonie - w tej sytuacji warto postawić na płaski i głębszy profil bieżnika. Dzięki temu opona będzie miała większy styk z nawierzchnią i tym samym lepszą przyczepność i dłuższą żywotność.

Jakie opony do maszyn budowlanych warto wybrać?

Opony budowlane różnią się nie tylko właściwościami, ale także rozmiarem oraz indeksem nośności. Wszystkie te parametry są niezwykle istotne, gdyż niewłaściwy dobór może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje związane z niewłaściwym działaniem systemów bezpieczeństwa, mechanizmów różnicowych a w ekstremalnych przypadkach z pęknięciem opony wskutek zbyt niskiego indeksu nośności.

Najlepsze opony budowlane - oferta

Zamów już dziś najlepsze opony budowlane w naszym sklepie profesjonalneopony.pl. Skorzystaj z szybkiej dostawy, atrakcyjnych cen oraz serwisu mobilnego świadczącego usługę wymiany wszystkich produktów w miejscu pracy maszyny. Z naszej strony gwarantujemy produkty najwyższej jakości, z gwarancją producenta oraz pełną pomoc w razie nieścisłości lub wątpliwości. Zapraszamy do zakupu opon do maszyn budowlanych!

Zobacz także: opony do quadaopony ciężarowe | opony do przyczep!

pixelpixel