Opony przemysłowe

( ilość produktów: 2382 )

Przemysł ciężki stawia oponom bardzo wygórowane oczekiwania. Wymaga się od nich odporności na największe przeciążenia, trwałości oraz atrakcyjnej ceny, która nie nadszarpnie za bardzo budżetu przedsiębiorstwa. Producenci dokładają wszelkich starań, aby opony przemysłowe mogły spełnić wszystkie wymagania profesjonalnych klientów. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze modele opon przemysłowych w przeróżnych wariantach. Koniecznie przejrzyj wszystkie!

Opony przemysłowe - cechy i krótka charakterystyka

Warto zacząć od najważniejszego - budowy. Opony przemysłowe są kierowane do pojazdów przemysłowych wszelkiego rodzaju - od koparek, poprzez ładowarki i wózki widłowe, aż na podnośnikach kończąc. Wszystkie te urządzenia mają jedną, wspólną zaletę - do ich właściwej pracy wymagane są dobrze dopasowane opony. Liczy się szczególnie ich rozmiar, użyta mieszanka gumowa oraz odpowiedni do miejsca użytkowania bieżnik.

Budowa opon przemysłowych dzieli się na dwa główne podtypy, mianowicie modele diagonalne oraz radialne. Opony w tych dwóch formach różnią się budową wewnętrzną. Opony diagonalne mają dwie warstwy wewnętrznego kordu ułożonego pod kątem 20-40 stopni względem płaszczyzny symetrii opony, dzięki czemu charakteryzują się ogromną wytrzymałością na największe przeciążenia. Ponadto takie opony, ze względu na grube ściany boczne, są bardzo sztywne, mają dobre samooczyszczenie, a przy tym dobrze tłumią nierówności. Ich wadą są duże opory toczenia co ma również wpływ na szybkie nagrzewanie się i krótszą żywotność.

Nieco inaczej jest z radialnymi oponami przemysłowymi. W ich przypadku kord jest poprowadzony promieniowo, czyli bez krzyżowania się na całej powierzchni opony. Dzięki temu takie opony bez najmniejszych problemów mogą rozwijać wysokie prędkości, lecz przy tym ich boki są zdecydowanie cieńsze co może mieć wpływ na większą częstotliwość występowania uszkodzeń bocznych w wersjach z karkasem nylonowym. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie opon o konstrukcji radialnej, całostalowej lub ze wzmocnieniem stalowym na czole opony (steel belted) . Generują podczas pracy mniej hałasu, jak i również zapewniają lepszy komfort pracy dla operatora.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru opon przemysłowych?

Wybierając opony przemysłowe, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsze jest ich przeznaczenie, w tym środowisko i sposób użytkowania oraz (w niektórych przypadkach) sezonowość. Opony przeznaczone do lekkich maszyn przemysłowych, np. pojazdów do utrzymania czystości, nie muszą mieć aż tak wysokiego indeksu nośności. Inaczej sprawa się ma w przypadku opon przemysłowych do ciężkiego sprzętu, np. ładowarek lub dużych wózków widłowych. Wówczas opona musi mieć wysoki indeks nośności, który spełni założenia formalne względem danego pojazdu, a także idealnie dobrany rozmiar.

Liczy się również rodzaj bieżnika i zastosowana mieszanka gumy. W oponie przemysłowej bieżnik może przybierać różną postać - od modelu z praktycznie gładkim czołem i z kilkoma nacięciami o bardzo niewielkiej głębokości, aż po warianty z bardzo głębokim bieżnikiem. Oba rodzaje mają zupełnie inne cele i przeznaczenie. Model z gładkim czołem jest idealny do stosowania na czystej i równej nawierzchni asfaltowej lub betonowej, np. na hali magazynu lub przed nią. Ich wadą jest jednak bardzo słaba przyczepność na nierównej lub sypkiej nawierzchni.

Z kolei opony przemysłowe z bardzo wydatnym bieżnikiem są przeznaczone do prac w bardzo trudnych warunkach, np. na błotnistym lub gliniastym podłożu.

Najlepsze opony przemysłowe - oferta

W naszym sklepie profesjonalneopony.pl znajdziesz najlepsze opony przemysłowe wielu producentów. Zapraszamy do zadawania pytań - chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i nieścisłości.

Zobacz także: opony koparka|opony budowlane|opony do quada!

pixelpixel