Opony superelastyczne - Quick

( ilość produktów: 894 )

W sklepie ProfesjonalneOpony.pl znajdziesz opony przeznaczone do różnych zadań i gałęzi gospodarki, wśród nich także ogumienie superelastyczne. Opony tego typu są produkowane z mieszanki gumy na bazie kauczuku. Są pełne, dzięki czemu zapewniają najwyższy poziom nośności przy zachowaniu niewielkich wymiarów zewnętrznych. Wszystkie opony superelastyczne są trwałe, wytrzymałe i odporne na intensywne użytkowanie. Dzięki wielu wzorom bieżnika sprawdzą się zarówno w zamkniętych halach, jak i na zewnątrz. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz modele najlepszych producentów na świecie z klasy premium i wersje ekonomiczne przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników. Poznaj koniecznie wszystkie opony superelastyczne quick oraz inne opony przemysłowe dostępne w naszym sklepie.

Podstawowa charakterystyka opon superelastycznych quick

Opony superelastyczne quick różnią się od opon pneumatycznych tym, iż są zamknięte i bezobsługowe, dlatego nie trzeba ich pompować i napełniać powietrzem. Cała siła nośna spoczywa na ich konstrukcji, która składa się z kilku warstw gumy różniących się głównie sprężystością. Zewnętrzna warstwa służy jako miejsce styku opony z nawierzchnią, zaś warstwa amortyzująca (lub kilka) służy do amortyzowania nierówności i do zwiększenia komfortu operatora np. wózka widłowego lub pojazdu rolniczego.

Większość modeli opon superelastycznych w wersji quick została wyposażona w mocne oploty wykonane ze stali, które gwarantują w zasadzie stuprocentową odporność na większość typowych uszkodzeń wywołanych np. transportowaniem najcięższych ładunków. Warto je zastosować w urządzeniach, od których wymaga się największej stabilności podczas dźwigania ładunków na bardzo dużą wysokość. Opony składają się także z warstwy bazowej znajdującej się na samym spodzie i z drutówki stopni, która gwarantuje im utrzymanie właściwego kształtu podczas najbardziej intensywnej pracy.

Czym się różnią opony superelastyczne quick od modeli standardowych?

W naszym sklepie ProfesjonalneOpony.pl znajdują się opony superelastyczne quick oraz wersje standard, które różnią się wyłącznie sposobem montażu. W celu montażu wersji standard należy użyć specjalnych pras montażowych i pierścieni dociskowych, co wymaga skorzystania z usług mobilnych lub stacjonarnych serwisów po dostarczeniu felg wraz z oponami. Opony standardowe można montować na felgach skręcanych oraz jednoczęściowych. Ogumienie w wariancie quick jest wciskane, dzięki czemu do jego montażu nie trzeba używać specjalnych pierścieni. Poradzi sobie z nim większość dobrze wyposażonych serwisów wulkanizacyjnych.

Rodzaje bieżników i inne istotne parametry opon superelastycznych quick

Opony superelastyczne quick różnią się pomiędzy sobą także wieloma detalami, które definiują ich przydatność w konkretnym przedsiębiorstwie. Podstawową różnicą jest zastosowany wzór bieżnika. Gładkie czoło opony z niewielkimi i płytkimi nacięciami stosuje się głównie w maszynach użytkowanych w zamkniętych pomieszczeniach, na całkowicie gładkim podłożu, np. w halach lub garażach. Takie opony superelastyczne quick mają dużą powierzchnię styku opony z nawierzchnią, dzięki czemu zapewniają doskonałą przyczepność. Z drugiej strony mamy także opony w wersji przeznaczonej do zastosowań na powierzchniach zewnętrznych, np. na ubitym, lecz nieutwardzonym podłożu. Takie modele są wyposażone w głęboki bieżnik z wydatnymi klockami, które „wgryzają się” w podłoże niczym kocie pazury. Zamów już dziś nowe opony, a także zapoznaj się z kategorią opon do quadów.

pixelpixel