Opony do ciągnika prowadzące

( ilość produktów: 56 )

W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór ogumienia profesjonalnego, w tym także opony do ciągników rolniczych. Wszystkie modele są doskonale wykonane, pochodzą od znanych i renomowanych producentów, są również dostępne w bardzo niskiej cenie. Poszczególne warianty różnią się wielkością i zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi, tym samym łatwo je dobrać do posiadanego ciągnika. Koniecznie zapoznaj się z całą naszą ofertą opon do ciągników na przednią oś i już dziś złóż zamówienie na nowe, lepsze ogumienie do Twojego pojazdu.

Jak wyglądają opony do ciągników na przednią oś?

W większości przypadków przednia oś ciągnika jest osią skrętną, a przednie koła służą jedynie do zmiany kierunku jazdy. Niska waga ciągnika z przodu skutkuje niewielkimi wymaganiami względem nośności opony, podobnie z przyczepnością, która jest najważniejsza na kołach napędowych (głównie tylnych). Oczywiście inaczej jest z ciągnikami dysponującymi napędem na cztery koła. Wówczas przednie koła również powinny mieć przyczepny bieżnik (tożsamy z kołami tylnymi), aby móc pokonywać duże wzniesienia i transportować ogromne ciężary nawet w bardzo wymagający terenie. Opony do ciągników rolniczych montowane na przedniej osi są nawet kilkukrotnie mniejsze niż tylne.

Opony do ciągników na przednią oś mogą mieć budowę radialną lub diagonalną, które różnią się między sobą wewnętrzną konstrukcją. W oponach radialnych wewnętrzny kord jest ułożony równolegle do bocznych ścianek opony, dzięki czemu taka wersja charakteryzuje się znakomitą elastycznością. Doskonale znoszą szybką jazdę i mają dużą trwałość bieżnika, lecz kosztem niewielkiej wytrzymałości ścianek. Z kolei opony do ciągników rolniczych diagonalne są sztywne i odporne na duże przeciążenia statyczne i dynamiczne. Są także naprawialne i samoczyszczące.

Jakimi parametrami opisuje się opony do ciągników?

Opony do ciągników na przednią oś są opisywane w sposób identyczny z oponami tylnej osi. To łatwy i prosty do zrozumienia system oznaczeń wielkości, z którym bez najmniejszych problemów poradzi sobie każdy nabywca. Dla przykładu opony do ciągników o wielkości 320/70R24 mają szerokość 320 milimetrów, profil równy 70 (wartość procentowa od szerokości) i będą pasować na felgę o wielkości 24 cali. Niektórzy producenci stosują również inny sposób znakowania rozmiaru opony, mianowicie w calach, bez podawania wysokości profilu.

Kolejnym parametrem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest nośność decydująca o wytrzymałości opony na duże obciążenia. Przeważnie jest to trzycyfrowa liczba, która im jest większa, tym opona charakteryzuje się mocniejszą budową i większą ilością warstw wewnętrznych. Dla przykładu opona opisana parametrem nośności 116 może być obciążona naciskiem na jedną oponę wagą 1250 kg.

Opony do ciągników na przednią oś - najlepsze modele tylko w profesjonalneopony.pl

W naszym sklepie oferujemy jedynie wyselekcjonowane modele opon do ciągników w przeróżnych wariantach. Wszystkie są znakomicie wykonane, pochodzą od renomowanych producentów, dzięki czemu są bezawaryjne i niedrogie w eksploatacji. Zamów już dziś i ciesz się z nowych, lepszych opon do ciągnika na przednią oś.

pixelpixel