Opony do Quadów

( ilość produktów: 655 )

Quad to mały pojazd czterokołowy, który służy do jazdy w trudnym terenie. Jest to pojazd użytkowany rekreacyjnie, lecz coraz częściej możemy go spotkać także na wyposażeniu służb i pracowników pracujących w trudnych warunkach terenowych. Często na quadach porusza się straż graniczna czy niektórzy leśnicy. Aby móc z nich bezpiecznie korzystać, należy bezwzględnie zaopatrzyć się w odpowiednie opony do quadów. Znajdziesz je w wielu wariantach na naszej stronie profesjonalneopony.pl. Z pewnością znajdziesz u nas model idealny do swojego pojazdu!

Jakie cechy muszą mieć opony quadowe?

Warto wiedzieć, że w założeniu quady (także wersje użytkowe) to pojazdy poruszające się po bezdrożach i z tego względu na rynku znajdziemy głównie modele opon do quadów wyposażone w duży klocek bieżnika. Poszczególne z nich mają kilka cech wspólnych. Do najważniejszych należy między innymi niska masa własna opony, co znacznie zmniejsza wagę nieresorowaną w postaci całego koła. Zbyt wysoka waga tego elementu znacznie obniża osiągi każdego pojazdu mechanicznego. Ponadto opony do quadów muszą być bardzo wytrzymałe, gdyż na pojedyncze klocki bieżnika działa ogromna siła podczas dynamicznego przyspieszania i równie gwałtownego hamowania. To jednak nie wszystko. Opony quadowe mają półokrągły profil, dzięki czemu zapewniają dobrą przyczepność także przy pokonywaniu bocznych nachyleń.

Bieżnik jest bardzo duży, aby w efekcie poszczególne klocki mogły “wgryźć się” w nawierzchnię. Dzięki temu quad wyposażony w dobrej jakości opony może przyspieszać i hamować nawet na grząskim lub sypkim terenie, a także pokonywać bardzo wysokie wzniesienia. Agresywny bieżnik opon do quadów gwarantuje możliwość jazdy w terenach podmokłych i górskich.

Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku quadów, które poruszają się po nawierzchni utwardzonej i ubitej, często także po asfalcie. Takie modele powinny mieć opony o płytszym bieżniku i płaskim profilu czoła, dzięki czemu zwiększa powierzchnia ich styku z podłożem. Dobrze trzymają się większości utwardzonych nawierzchni, lecz znacznie gorzej radzą sobie w trudnym terenie.

Jaka mieszanka w oponach quadowych jest najlepsza?

Producenci opon do quadów dbają o to, by każde z nich mogły doskonale spełniać swoje zadanie przez wiele kilometrów przebytych w bardzo trudnych warunkach. Quady zazwyczaj użytkowane są w terenie, gdzie działa na nie mniejsza siła niż na tradycyjnym asfalcie i tym samym producenci ogumienia mogą pozwolić sobie na stosowanie mieszanek zarówno miękkich, jak i znacznie twardszych.

Zadbaj o bezpieczeństwo, stosując najlepsze opony do quadów

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia są najważniejsze, o czym corocznie przekonuje się wielu amatorów szybkiej jazdy na quadach podczas wypadków. Niestety, nie zawsze kierowcy stosują się do wymagań i często decydują się niewłaściwe rozwiązania, w tym także źle dobrane opony, które nie mają wystarczającej przyczepności na luźnej nawierzchni. Opony quadowe od renomowanych producentów potrafią wyciągnąć kierowcę z opresji i zachować trakcję wszędzie tam, gdzie inne opony mogłyby nie dać sobie rady.

Najlepsze opony do quada - oferta 

Modele dostępne w naszym sklepie profesjonalneopony.pl są wyselekcjonowane spośród setek innych i mają rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Zapewnij sobie bezpieczeństwo i jazdę (nawet bardzo szybką) w doskonałych warunkach. Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość e-mail przez formularz kontaktowy. Z naszej strony oferujemy pełen profesjonalizm - pomoc na każdym etapie zamówienia, szybką realizację wysyłki i bezpieczeństwo wpłaconych środków. Zapraszamy!

pixelpixel