Opony dźwigowe

( ilość produktów: 42 )

W naszym sklepie znajdziesz praktycznie wszystkie rodzaje ogumienia, w tym także profesjonalne i bezawaryjne opony do dźwigów. Opony tego rodzaju są bardzo wymagające. To one umożliwiają dotarcie do trudnodostępnych miejsc po nawierzchni szutrowej lub piaszczystej, ale też jazdę po nawierzchni asfaltowej lub betonowej. Opony do dźwigów muszą być uniwersalne, a przy tym niezwykle wytrzymałe, gdyż przeważnie spoczywa na nich wiele ton ładunku zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej. Właśnie dlatego produktom tym stawia się ogromne wymagania. Zobacz koniecznie naszą ofertę opon przeznaczonych do dźwigów!

Jak wyglądają i czym charakteryzują się opony do dźwigów?

Warto zacząć od budowy opony do dźwigów. Po pierwsze, ich budowa zawsze jest radialna i charakteryzuje się znacznie wyższą trwałością niż budowa modeli diagonalnych z przeznaczeniem do samochodów osobowych. Kord jest stalowy i sięga aż do stopek, zaś ułożenie warstwy kordów pod kątem powoduje, że opona jest trwała, a zarazem stosunkowo elastyczna w bocznej części.

Po drugie, liczy się bieżnik. Opony do dźwigów muszą sprostać zarówno pracy w trudnych warunkach, jak i pokonywaniu długich tras po asfalcie lub grząskim terenie. Właśnie dlatego opony do dźwigów samojezdnych mają bieżnik o głębokości nawet 20 30 milimetrów oraz stosunkowo płaski profil. Dzięki temu powierzchnia opony ma stały styk z nawierzchnią, a także doskonale radzi sobie w terenie za sprawą głębokich rowków. Inaczej jest w przypadku żurawi terenowych. W ich przypadku bieżnik jest bardzo uwydatniony i masywny, dzięki czemu zapewnia znakomitą trakcję nawet na błotnistym lub piaszczystym terenie. Ze względu na dużą masę dźwigów opony są twardsze i wyposażone w mocne osnowy zwane karkasem, które niwelują ich uginanie się pod wpływem dużych przeciążeń.

Opony do dźwigu - zwróć uwagę na technologię mieszanki gumy

Ważna jest także mieszanka gumowa. Opony do dźwigów są poddawane ogromnym obciążeniom podczas wykonywania pracy i przenoszenia dużych ciężarów. Doskonale wiedzą o tym ich producenci, którzy stosują mieszanki zarówno twarde i odporne na największe przeciążenia, jak i stosunkowo miękkie, aby mogły dać komfort podczas pokonywania długich tras asfaltowych. Co ciekawe, obie te cechy zostały połączone w jednej oponie, dzięki czemu nie trzeba ich zmieniać zależnie od wykonywanej pracy. Opony do dźwigów sprawdzają się na różnych rodzajach nawierzchni. Należy pamiętać, że opony nie powinny być zbyt głośne podczas jazdy po nawierzchni asfaltowej.

Czy opony do dźwigów mają także inne zalety?

Warto wiedzieć, że opony do dźwigów są także bardzo trwałe i wytrzymałe, potrafią spełniać swoje trudne zadania przez dziesiątki tysięcy kilometrów bez większych śladów zużycia. Na korzyść trwałości działa między innymi głębokość bieżnika (nawet 20 30 milimetrów). Kolejną kwestią wartą uwagi jest ich całoroczność, która jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym.

Najlepsze opony do dźwigów - oferta

W naszym sklepie internetowym znajdziesz setki modeli opon do dźwigów. Poszczególne z nich zostały przez nas bardzo dokładnie wyselekcjonowane pod względem jakości i jej relacji do ceny zakupu. Oferujemy jedynie sprawdzone rozwiązania, które są znane na rynku specjalistycznych opon już od wielu lat. Dlatego koniecznie dokonaj zakupu jeszcze dziś i zamów najlepsze opony do dźwigów w rozmaitych wariantach. Zapraszamy!

Zobacz także: ogumienie pneumatyczneopony do maszyn budowlanych | opony do wozidła!

3 843,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości10 szt.
11 227,99 zł brutto + koszty wysyłki Wysyłka: Produkt dostępny w bardzo dużej ilości5 szt.
pixelpixel