Opony leśne

( ilość produktów: 539 )

Opony rolnicze leśne są przeznaczone do pokonywania bardzo trudnego terenu i dużych nachyleń, które dla innych rodzajów opon stanowią barierę nie do przekroczenia. Zaklinowanie się pojazdu jest niebezpieczne i zarazem wyklucza pracę pojazdu na minimum kilka godzin. To z kolei wiąże się ze stratami. Dlatego koniecznie przejrzyj naszą ofertę opon do maszyn leśnych i wybierz nowe, lepsze ogumienie do swojego pojazdu. Pamiętaj - wszystkie opony w sklepie profesjonalneopony.pl pochodzą od najlepszych producentów.

Jak wyglądają i czym charakteryzują się opony rolnicze leśne?

Opony leśne służą do pokonywania trudnych, w tym grząskich i podmokłych tras, a także do pracy bezpośredniej w bardzo trudnym terenie. Są zaprojektowane w celu osiągnięcia jak największej trakcji nawet na luźnej nawierzchni o dużym stopniu nachylenia. Ponadto tego typu opony do maszyn leśnych muszą być bardzo wytrzymałe i odporne na przebicia oraz rozcięcia. Wystające pnie drzew, pozostawione elementy sprzętu mechanicznego czy ostre krawędzie skał mogą łatwo uszkodzić słabą oponę.

Właśnie dlatego opony rolnicze leśne są wyprodukowane z bardzo trwałej mieszanki gumowej, która zapewnia dużą odorność całej oponie. Ścianki boczne przeważnie są newralgicznym punktem każdej z nich. Są dość cienkie, przez co wersje bez wzmocnień i usztywnień w dość szybkim czasie mogą ulec zniszczeniu. W modelach przeznaczonych do maszyn leśnych jest zupełnie odwrotnie.

Rodzaje bieżników w oponach do maszyn leśnych

Opony leśne różnią się od tradycyjnych nie tylko trwałością mieszanki gumy, lecz także wzorem bieżnika, który ma zapewnić trakcję i przyczepność. Pokonywanie dużych pochyłości często jest równoznaczne z niebezpieczeństwem poślizgu. Opony rolnicze leśne dzięki swoim właściwościom zapewniają bezpieczną jazdę.

Bieżnik w oponach do maszyn leśnych jest w całości zaprojektowany do pokonywania grząskich i podmokłych terenów, sypkich nawierzchni oraz wielostopniowych pochyleń. Bieżnik jest agresywny i z bardzo wysoko poprowadzonymi klockami bieżnika, które “wgryzają się” w nawierzchnię i działają podobnie jak napęd gąsienicowy. Między poszczególnymi klockami są duże przerwy - nie bez powodu. Dzięki nim cała masa pojazdu opiera się tylko na kilku żebrach, co prowadzi do ich łatwiejszego “wgryzienia się” w glebę.

Najlepsze opony leśne znajdziesz w profesjonalneopony.pl!

Nasz asortyment jest pełen modeli opon rolniczych leśnych. Wszystkie są precyzyjnie wyselekcjonowane i pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Oferujemy wysoką jakość połączoną z bardzo atrakcyjną ceną. Zapraszamy także do skorzystania z naszej pomocy. Nasi pracownicy chętnie udzielą wszelkich informacji na temat asortymentu i rozwieją pojawiające się wątpliwości. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i do zakupu. Gwarantujemy pełną satysfakcję!

Koniecznie zobacz także opony do międzyrzędziopony do przyczep | opony do kosiarek!

pixelpixel