Opony Ceat

( ilość produktów: 169 )

Czym wyróżniają się opony Ceat? Producent ten rozpoczął działalność w latach 20 XX w. Przez wiele lat firma związana była ze sławnym włoskim koncernem Pirelli. Cechą charakterystyczną jej rozwoju była umiejętność korzystania z nadarzających się okazji. Po raz pierwszy udało jej się wykorzystać korzystną koniunkturę w czasie, kiedy sektor motoryzacyjny dopiero się rozwijał. Opony Ceat stały się sławne po wojnie, gdy firma poczyniła wielkie inwestycje w Indiach. Po 1960 r. włoskie ogumienie zaczęło zdobywać tamtejszy rynek, który rósł w ogromnym tempie. Korzystny mariaż z Pirelli sprawił, że marce Ceat dane było skorzystać z nowych technologii. Bez nich podbój światowych rynków byłby znacznie trudniejszy. Od 1982 r. Ceat stało się częścią RPG Group pochodzącego właśnie z Indii. Z przejęciem tym związane są plany wchodzenia na coraz to nowe rynki, które powoli są realizowane. Ciekawostką jest, że oprócz opon Ceat produkuje dobrej jakości sprzęt do krykieta – narodowego sportu Indii.

Opony Ceat do samochodów osobowych

Opony Ceat projektowane są w myśl hasła „driving a safer future”. Doświadczenia z różnych rynków sprawiają, że oferta ogumienia dla samochodów osobowych jest wciąż aktualizowana. Jednocześnie i tutaj ujawnia się fakt, że producent bardzo chętnie podąża za nowymi trendami. Znakiem takiego podejścia jest dokładanie wszelkich starań, aby produkty marki Ceat były w coraz większym stopniu ekologiczne. Ma to znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do tak przeludnionego kraju, jak Indie. Opony Ceat projektuje się więc ze szczególną dbałością o to, by zużywały możliwie niewielką ilość paliwa. To właśnie ten producent szeroko eksperymentuje z tzw. materiałami samonaprawiającymi się. Niektóre z oferowanych modeli są już wyposażone w takie rozwiązania. Jeśli potrzebujemy opon klasy budżetowej, których jakość przewyższa racjonalne oczekiwania, to opony Ceat będą dobrym wyborem.

Za co ceni się opony rolnicze Ceat?

Jaki jeszcze produkt włosko-indyjskiej marki jest godzien uwagi? Niewątpliwie warto zatrzymać się na chwilę przy możliwościach, jakie dają opony rolnicze Ceat. Ich atutem jest dopasowanie do szczególnych warunków. Opony T422 przeznaczone do wykorzystania w przyczepach lub rozrzutnikach posiadają kierunkowy bieżnik wysokiej jakości. Umożliwia on wysoką trakcję i ułatwia pracę nawet w spartańskich warunkach. Od 2015 r. włosko-francuska firma zajmuje się też produkcją opon do aut dostawczych i terenowych. Produkty wychodzą z pięciu fabryk na Sri Lance i w Indiach. Poszczególne modele, zanim trafią do produkcji, są dobrze testowane po to, by nie sprawiły przykrej niespodzianki pośrodku pola lub na długiej trasie. Sekretem powodzenia opon rolniczych Ceat jest wytworzenie szerokiej powierzchni styku z glebą. Oszczędza to glebę, ale też pozwala na wydłużenie bezawaryjnego użytkowania produktu. Bardzo dba się tu również o to, żeby stale poprawiać właściwości jezdne poszczególnych modeli opon.

pixelpixel