Opony Matador

( ilość produktów: 1 )

Opony Matador mają długą i barwną historię. Obecnie są produkowane przez firmę będącą własnością koncernu Continental. Kojarzy się je ze Słowacją tak, jak wcześniej były utożsamiane z Czechosłowacją. Nie zawsze tak jednak było, bo pierwotnie marka Matador była rozwijana na terenie Austro-Węgier. Stała się zresztą jedyną taką na terenie dawnego cesarstwa, które jednak szybko przeszło do historii. W latach 50. XX w. w czechosłowackich fabrykach podejmowano się produkcji coraz to nowych modeli wyposażanych w nowatorskie wówczas rozwiązania. Właśnie tak pojawiły się pierwsze radialne opony matador. Producent dołożył wszelkich starań, aby od strony technicznej jego wyroby znakomicie się prezentowały i były nowoczesne na miarę swoich czasów. Pod koniec epoki komunizmu pojawiła się inwestycja, która zadecydowała o losie marki - otworzono ośrodek badawczy w Puchovie. Bolesna często dla państwowych zakładów transformacja nie wyrządziła marce Matador większej krzywdy. Związanie się z koncernem Continental sprawiło, że możliwy stał się podbój rynków zachodnioeuropejskich.

Opony Matador - dlaczego są tak cenione?

Przede wszystkim opony Matador to produkty, które w zadziwiająco skuteczny sposób odpowiadają na wyzwania rzucane przez rynek. Duża w tym rola centrów rozwojowych i tego, że marka ma bliskie związki z Continental. Przykładem trafionego działania było choćby wypuszczenie na rynek serii opon MP 92 Sibir Show, które dedykowano autom osobowym, ale także SUV-om. Te ostatnie zaś bardzo mocno zyskiwały wówczas na popularności. Kolejne niezwykle cenione serie opon posiadających kolce właśnie dla SUV-ów pojawiły się w roku 2016. Pojawiały się też np. produkty oferowane na trasy deszczowe i dla pokonywania innych trudności. Marka daje wyraźnie do zrozumienia, że najbardziej ceni sobie trzy kwestie: dynamikę, tradycję i dostępność. Ostatnie założenie wpływa na konkurencyjną cenę opon Matador.

Opony ciężarowe Matador

Dlaczego warto stawiać także na opony ciężarowe matador? Opinie o tych produktach bardzo często zawierają uwagi, że świetnie sprawdzają się zwłaszcza w obliczu ekstremalnych warunków na drogach. Przykładem niech będzie ich zastosowanie w zimie przy temperaturach spadających poniżej -10 stopni C. Opony ciężarowe Matador w różnych rankingach poleca zwykle powyżej 95% użytkowników. Produkowane na Słowacji i w Czechach, uwzględniają wszystkie wymagane atesty. Kierowcy samochodów dostawczych mogą spać spokojnie - użytkowane przez nich opony ciężarowe Matador są drobiazgowo sprawdzane. Dzieje się to na etapie testów i później, podczas produkcji. Uchodzą za produkty o dużej trwałości. Docenia się zwłaszcza ich odporność na ścieranie w różnorodnych warunkach. Innowacje także są tu na porządku dziennym. Niektóre z nich okazały się być bardzo trafione - choćby wprowadzenie serii HR4 dla ciężarówek nowej generacji. Wszystko przy niezwykle korzystnej relacji jakości do ceny.

Widok
    Widok
      pixelpixel