Opony Dunlop

( ilość produktów: 3 )

Jak powstały opony Dunlop? Producent dysponuje doświadczeniem sięgającym 1888 roku. Do początku produkcji opon doszło przypadkiem — John Boyd Dunlop miał obserwować własnego synka podczas jazdy rowerem po wyboistym podłożu. Chcąc pomóc dziecku, okleił koła gumą, którą potem napompował. W ten sposób miało powstać pierwsze pneumatyczne ogumienie. Swój początek miała też słynna marka, która dzisiaj wyznacza standardy w zakresie produkcji opon. Od pierwszej fabryki w Dublinie, która zaczęła działać w 1890 r., jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest właśnie marka Dunlop. Opony tej firmy jeszcze w ciągu życia jej założyciela zaczęły być produkowane w Australii, Japonii oraz USA. Od lat 80. XX w. marka działa we współpracy z japońskim koncernem Sumitomo. Obszarem działania jest aż 8 kategorii produktowych — uznaniem cieszą się choćby opony ciężarowe Dunlop.

Opony Dunlop — opinie

Jak oceniane są opony Dunlop? Opinie o nich to przede wszystkim zachwyty nad wykorzystaniem w praktyce nowoczesnych technologii. Mają one charakter wybitnie użytkowy. Takie są zarówno opony Dunlop całoroczne, jak i modele sezonowe. Wystarczy zwrócić uwagę choćby na letnie ogumienie Dunlop Sport BlueResponse. Już na pierwszy rzut oka łatwo zakochać się w wyszukanej i nowoczesnej stylistyce ich wykonania. Nie jest to jednak koniec zalet produktu, który powstał w toku długich testów. W stosunku do swoich równie popularnych poprzedniczek udało się uzyskać nawet o 30% lepsze opory toczenia. Radykalnie wpływa to na zmniejszenie zużycia paliwa. Co jeszcze legło u podstaw sukcesu flagowego modelu opon Dunlop? Z pewnością wielką rolę odegrała tu troska o aerodynamikę. Także droga hamowania na mokrej nawierzchni jest tu lepsza niż u konkurencyjnych modeli. Opony Dunlop przeważają w tym parametrze nawet o 3 m! Zastosowana w nich mieszanka polimerowa ma dużą zdolność adaptacji do panujących warunków. Kształt bocznych rowków sprawia przy tym, że opona ulega znacznie szybszemu osuszeniu.

Dlaczego warto wybrać opony ciężarowe Dunlop

Słynna marka jest jednak odpowiedzialna nie tylko za rozwój ogumienia dla aut osobowych. Opony ciężarowe Dunlop to kolejny z jej produktów, który zyskał sobie międzynarodowe uznanie. Mamy tu przede wszystkim doskonałej jakości opony Dunlop całoroczne, które spełniają wszystkie istotne kryteria przewidziane dla ogumienia ciężarowego. Bardzo dobra trakcja, wzmocnienia i krótka droga hamowania to cechy licznych modeli z gamy słynnej marki. Stosując optymalne mieszanki tworzyw, produkuje się tu opony nie tylko umożliwiające wysoki przebieg, ale też oszczędną jazdę. Niższe zużycie paliwa w ich przypadku to nie obietnica, ale fakt. Budujące jest również to, że Dunlop wprowadził na rynek ponad 130 różnego rodzaju opon m.in. dla ciężarówek, autokarów i autobusów miejskich. Korzystają z nich choćby Scania, Renault, Volvo, Iveco, DAF czy MAN. Warto dodać, że marka dba też o komfort użytkowania aut. Przykładem jest wprowadzenie technologii Noise Shield, która redukuje hałas nawet o połowę.

pixelpixel