Opony Taurus

( ilość produktów: 136 )

Węgierska marka Taurus jest synonimem wysokiej jakości i niskiej ceny, dlatego nie mogło jej zabraknąć w ofercie sklepu Profesjonalneopony.pl. Opony pochodzące od tej firmy należą do polecanych wśród właścicieli przedsiębiorstw i prywatnych pojazdów, np. rolniczych, gdyż charakteryzują się wysoką trwałością i nośnością oraz wieloma dostępnymi rozmiarami i wzorami bieżników. Marka kieruje swoje opony Taurus do większości pojazdów pracujących w budownictwie, transporcie ciężkim i szeroko pojętym przemyśle. Ogumienie tej marki znajdziesz w naszym sklepie w cenie znacznie niższej niż u konkurencji. Zobacz je koniecznie i zamów jeszcze dziś.

Opony Taurus – poznaj początek tej węgierskiej marki

Początki firmy Taurus sięgają 1882 roku, kiedy to została zarejestrowana w urzędzie zlokalizowanym w Budapeszcie pod nazwą Ruggyanta Árugyár, jednak już w 1913 roku zrezygnowano z tej nazwy na znaną do tej pory nazwę Taurus. Kolejne lata przyniosły marce duży rozgłos wśród właścicieli różnych ówczesnych pojazdów, co zauważył także rząd Węgier, który w 1949 roku podjął decyzję o znacjonalizowaniu marki, czyli przejęciu jej przez państwo węgierskie. Rok 1973, już pod władzą Węgier, przyniósł marce dość duże zmiany. Podjęto decyzję o zmianie nazwy na Taurus Hungarian Rubber Works, a rok później rozpoczęto produkcję opon Taurus przeznaczonych do zadań specjalnych i przemysłu ciężkiego. Produkcja trwa aż do teraz, lecz obecnie już pod nowym przywództwem. Firma Michelin wyraziła zainteresowanie marką w 1996 roku, co zakończyło się jej sprzedażą.

Podstawowe cechy opony Taurus

Każda opona Taurus jest precyzyjnie zaprojektowana przez liderów w tej branży i charakteryzuje się wysoką jakością i przewidywalnością na drodze lub w grząskim terenie. Marka może bowiem dysponować know-how spółki-matki Michelin, przez co mimo niskiej ceny wyjściowej nowe opony Taurus deklasują nawet kilkukrotnie droższych rywali, co doceniają głównie przedsiębiorcy w takich gałęziach gospodarki jak rolnictwo, budownictwo czy transport ciężki. Opony Taurus są rygorystycznie sprawdzane przez komórkę kontroli jakości. Pracownicy i zautomatyzowane maszyny sprawdzają ich zgodność z deklarowanymi wymiarami czy wagę pojedynczej sztuki, dlatego każda opona Taurus ma identyczne wymiary w obrębie jednej serii.

Różnice w poszczególnych oponach Taurus

Opony Taurus mają znakomite opinie również ze względu na ich różnorodność. Marka oferuje modele o dużej rozpiętości np. w parametrze nośności (od 111A8/108B do 171A8/171B), dzięki czemu poszczególne opony sprawdzą się w lekkich urządzeniach, jak i w najcięższych pojazdach, np. samochodach ciężarowych. Firma oferuje także wiele wzorów bieżnika. Szczególnie popularne są modele Point 8 oraz RC 95, które od lat zapewniają doskonałą trakcję w każdych warunkach oraz wysoki stopień odporności na zużycie, zniszczenia mechaniczne czy nieplanowane awarie związane z przebiciem opony czy jej deformacją. Zamów już dziś opony Taurus w korzystnej cenie – tylko w sklepie Profesjonalneopony.pl

Opony rolnicze Taurus. Jakie rodzaje ogumienia oferuje marka?

Marka Taurus oferuje cenione opony przeznaczone dla rolników. Stanowią one połączenie przystępnej ceny z jakością, o której można zapomnieć w przypadku tanich zamienników produkowanych w różnych częściach świata. Chociaż obecnie opony rolnicze Taurus produkuje koncern Michelin, to francuska marka przejęła tradycje sięgające XIX w. Całe dziesięciolecia doświadczeń sprawiają, że Taurus potrafi doskonale rozpoznać rynek i w ciągle przystępnej cenie oferuje rolnikom akcesoria, których potrzebują. Nie bez znaczenia jest duża dostępność modeli w różnych rozmiarach i przeznaczonych dla różnego typu pojazdów. Oprócz opon do ciągników Taurus proponuje również ogumienie dla rozrzutników, kombajnów, przyczep, beczkowozów czy agregatów uprawowych. Opony rolnicze Taurus to produkty, które są doceniane na całym świecie. Również poza Europą mają swoich zwolenników, którzy z uwagę śledzą ich ewolucję, poszukując najlepszych rozwiązań technicznych dla siebie.

Za co ceni się opony rolnicze Taurus?

Dlaczego opony rolnicze Taurus uchodzą za świetny przykład dobrego ogumienia w przystępnej cenie? Na sukces marki składa się połączenie wspaniałej tradycji, która liczy sobie przeszło 100 lat, z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. O to ostatnie jest w przypadku opon rolniczych Taurus o tyle łatwiej, że marka wchodzi w skład wyjątkowo bogatej i zasobnej rodziny Michelina. Już wcześniej, bo w latach 70., nastąpiła jej specjalizacja w zakresie maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych. W przypadku asortymentu dla rolników Taurus bardzo dba o badania nad zachowaniem idealnej trakcji. Znalazło to odzwierciedlenie w przypadku wielu modeli opon rolniczych marki Taurus do ciągników. Dlaczego jest to takie ważne? Odpowiedź jest prosta: ponieważ ma duże przełożenie na wielkość plonów. Marka zaś dba o to, żeby jej klienci byli zadowoleni z osiąganych wyników.

pixelpixel