Opony Uniroyal

( ilość produktów: 2 )

Jak pojawiły się na rynku opony Uniroyal? Producent ten ma za sobą bardzo bogatą historię i może czerpać z doświadczeń liczących całe dekady. Marka pierwsze opony wyprodukowała bowiem już w 1894 r. Miało to miejsce w belgijskim mieście Liege, gdzie mieszkał i prowadził interesy jej założyciel Oscar Englebert. Rodzinna fabryka przez długi czas produkowała nie tylko opony, ale wszystkie wyroby, w których dało się wykorzystać gumę. Przełom dokonał się wtedy, gdy Englebertowie zauważyli potencjał drzemiący w wyścigach samochodowych. Opony belgijskiej firmy na stałe związały się z wyścigami Le Mans. Już przed II wojną światową bardzo odważnie stawiano tutaj na usprawnienia techniczne, które dawały przewagę nad konkurencją. W 1958 r. doszło do połączenia belgijskiego przedsiębiorstwa z amerykańskim koncernem. Tak powstały cenione opony Uniroyal. To wówczas wzmożono prace nad nowymi typami opon. Pierwsze z nich miały za zadanie poprawić możliwości jazdy w trakcie dżdżystej pogody - stąd nazywano je ‘’oponami deszczowymi’’.

Dlaczego warto wybierać opony Uniroyal?

Dlaczego warto stawiać na opony Uniroyal? Przede wszystkim dlatego, że przy ich projektowaniu korzysta się z nowinek technicznych. Obecnie marka ta jest częścią koncernu Continental - również znanego z produkcji doskonałego ogumienia. Decydenci odpowiedzialni za rozwój kolejnych serii opon spod znaku Uniroyal bardzo chętnie korzystają z tej zależności. Chociaż mówi się, że opony Uniroyal to średnia klasa ogumienia, to jednak nadzwyczaj dobrze sprawdza się ono nawet podczas ulewnego deszczu, który czyni nawierzchnię bardzo śliską. Warto mieć na względzie fakt, że to właśnie ogumienie Uniroyal trafia najczęściej do samochodów produkowanych przez Forda. Z ich użytkowania satysfakcję mają więc klienci na całym świecie.

Opony ciężarowe Uniroyal

Myli się ten, kto uważa, że ogumienie marki wywodzącej się z Belgii to wyłącznie cenione i lubiane produkty dla aut osobowych. Coraz częściej podkreśla się jakość, którą osiągają także opony ciężarowe Uniroyal. Mamy do dyspozycji zarówno ogumienia idealne dla ruchu dalekobieżnego, jak i regionalnego. Wśród nich zaś dostępna jest pełna gama opon dla ciężarówek, ale też autokarów i autobusów miejskich. Niektóre z nich to produkty bardzo uniwersalne, i o różnych zainteresowaniach. Jedno jest niezmienne - opony ciężarowe Uniroyal wciąż świetnie spisują się zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Bardzo dba się tutaj o ich przyczepność. Niebagatelną rolę odgrywają specjalne systemy szybkiego odprowadzania wody z bieżnika. Dochodzą do tego starannie wyselekcjonowane mieszanki, które zapewniają duże przebiegi, niskie opory toczenia i dbałość o to, by opony miały równomierne zużycie. Dzięki właściwie dobranym parametrom zmniejszone zostaje zużycie paliwa. Produkty podlegają oczywiście nie tylko rygorystycznym testom, ale też długiej gwarancji.

pixelpixel